Sniegputenis un sals ietekmē arī pastnieku darbu Latgalē

Sniegputeņa seku dēļ kavējas daudzu pasta sūtījumu piegāde. Viskritiskākā situācija ir Rēzeknes novadā, kur sniega segas biezums sasniedzis pat pusmetru. Šodien darba apstākļus pastniekiem apgrūtina arī sals, turklāt līdz viensētām laukos ceļi ir aizputināti, taciņas grūti izbrienamas. Pastnieki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, ceļu stāvoklis pamazām uzlabojas un jau tuvākajā laikā darbs turpināsies kā iepriekš.

Lai arī dabas skati līdzinās pasakai, sniegs un sals rada būtiskas raizes pastnieku darbam. Dzidra Vorkale teju ik dienu dodas uz laukiem Rēzeknes novada Dricānu apkārtnē un mēroto ceļu kopgarums ir aptuveni 112 kilometri. Ceļu tīrīšana šaipus aizvien turpinās un līdz ar apgrūtinātu braukšanu nereti pa dziļu sniegu jābrien kājām. 

Statistika par kavētu sūtījumu piegādi nav apkopota, taču ekstremāli un to ietekmējoši laika apstākļi novēroti visur, izņemot Kurzemes pusi. Šo dienu laikā Dzidra nenokļuva vien līdz dažām pastkastītēm, tomēr piecpadsmit darba gadu laikā tā ir reta pieredze.

Kā atzīst Latvijas Pasta Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa: “Latgalē bija izteikti daudz sūdzību tieši saistībā Rēzeknes novadu, kur mūsu pastnieki ziņoja par neizbraucamiem ceļiem.Mums pat ir gadījumi pagājušajā nedēļā, kad pastnieki ir avarējuši uz šiem sliktajiem ceļiem un attiecīgi mums nākas no savas puses pārplānot visus piegādes procesus.”

Pie klientiem pastniece dodas ar personīgo auto, tas ir pilnpiedziņas un piemērots ziemas apstākļiem, tomēr ne visiem kolēģiem tādi ir. “Latvijas Pasts” par šīs situācijas risinājumu atbild izvairīgi: “Mēs arī esam domājuši par šo jautājumu un tiklīdz ir mūsu finansiālā situācija to ļāvusi, mēs arī esam izsludinājuši iepirkumu tieši pastnieku auto piegādēm. Orientējoties tieši vairākumā gadījumu uz šīm piegādēm lauku reģionos un ar attiecīgu specifikāciju, kam šie auto būtu piemēroti.”

Tikmēr pastniece Dzidra Vorkale cerības uz darba auto teju jau atmetusi: “Kādreiz es sāku ar pasta mašīnu strādāt. Bija Reno, jā, neilgi. Solīja, solīja, bet mūs tā kā “iepriecināja”, ka nebūs. Negribētos savas mašīnas sist, bet, nu, kā ir, tā ir. Darbs paliek darbs.”

Pastnieku darbu visvairāk novērtē tieši vecākā gada gājuma klienti. Šoreiz gan papildus preces klientiem Dzidra neved, automašīnai aizsalis bagāžas nodalījums. Iedzīvotāji ir saprotoši. “Latvijas Pasts” aicina turpmāk pievērst vairāk uzmanības arī pastkastīšu stāvoklim, ja tās ir koka vai tām ir defekti, sniegputenī un salā sūtījumi var tikt bojāti. Tāpat ierodoties pastniekam, jāpieskata savi četrkājainie draugi.


Foto: LRT