Sniegs būvniekus pārsteidz nesagatavotus

Jelgavas novada Ozolniekos četru ielu iedzīvotājiem šoziem jāsadzīvo ar būtiskām neērtībām, ko radījis nepabeigtais ūdensvada un kanalizācijas projekts. Plānos bijis, ka līdz ziemai būs ne vien ievilktas jaunās komunikācijas, bet arī ielas būs atguvušas asfalta segumu. Tomēr tā nenotika. Kā skaidro būvnieki, sniegs šogad esot uzsnidzis neparasti agri.

Pa Pavasara ielu Ozolniekos automašīnas brauc ļoti lēni un uzmanīgi, jo kopš ziemas iestāšanās iela ar nepabeigtajiem remontdarbiem kļuvusi teju par slazdu autovadītājiem.

Pēdējo dienu atkusnis gan darījis savu. Apmale un tam blakus esošā bedre šodien ir pamanāmas. Kā skaidro Pavasara ielas iedzīvotājs, pirms atkušņa kaut kas esot arī šķūrēts, bet pirms tam māju saimniekiem katrs viesis bija jāsagaida, rādot, kā piebraukt, nesabojājot auto.

Būvnieki norāda, ka pēc līguma nosacījumiem tehniskā pārtraukuma laikā apstrādi ar pretslīdes materiālu un sniega tīrīšanu veic pašvaldība. Tomēr atzīst, ka četrās no 22 šajā projektā iesaistītajām ielām, ziema atnākusi negaidot. “Praktiski pāris ielās ir jāizbūvē šķembu virskārta un asfalta seguma kārtas. Kaut vai divas nedēļas turējām asfaltklājēju, kas bija atgādāts šurp. Turējām, cerējām, ka būs pozitīva gaisa temperatūra, bet cerības nepiepildījās. Risks reizēm attaisnojās, reizēm – nē. Šis gads ir tāds īpašs, kad sniegs uzrādās drusku ātrāk nekā citus gadus,” saka Gatis Skurba, SIA “Binders” asfaltēšanas nodaļas vadītājs.

Pret it kā negaidīto tehnisko pārtraukumu pasūtītājam iebildumu neesot, jo iela ir izbraucama. Viņuprāt, iedzīvotājiem tiekot nodrošināta piekļuve īpašumiem. Tikmēr iedzīvotāji norāda, ka grūtības būs ne tikai šoziem, bet arī pēc projekta pabeigšanas.

Sešu miljonu eiro vērto projektu, kurā par Kohēzijas fonda naudu 22 ielās tiek izbūvētā ūdens apgādes un kanalizācijas tīkli, bet ar aizņēmumu Valsts kasē sakārtots ielu segums, apgaismojums uzsāka Ozolnieku novads, bet pēc Administratīvi teritoriālās reformas turpina Jelgavas novads. Lai gan projekta īstenošana uzsākusies gadu vēlāk nekā plānots, pagaidām neesot pamata bažām, ka varētu savlaicīgi neizpildīt Eiropas nosacījumus. Būvdarbi atsākšoties pavasarī, bet lietot izbūvētos tīklus iedzīvotāji varēšot, kad iela būs nodota ekspluatācijā.


#SIF_NVZ2022