Spēcīgās lietavas Alūksnes novada infrastruktūrai radījušas 229 000 eiro zaudējumus

229 tūkstoši eiro - tik lielus zaudējumus Alūksnes novada infrastruktūrai radījušas spēcīgās lietavas jūnijā. To rezultātā nodarīti ievērojami bojājumi pašvaldības ceļiem septiņos  pagastos, cietis arī viens tilts. 

Plūdu izraisīto avārijas seku novēršanai pašvaldība nodrošinās līdzfinansējumu gandrīz 69 tūkstošu eiro apmērā, kas ir 30% no kopējā radīto zaudējumu apmēra, bet pārējo summu lūgs valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, jau šodien pašvaldība sagatavojusi vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.  Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers: “Mums ļoti būtiski ir šo jautājumu atrisināt līdz 1. septembrim, jo daudzos gadījumos ceļi ir saistīti ar skolēnu pārvadājumiem, precīzāk sakot, skolēnu nokļūšanu skolā uz 1. septembri. Tā kā būtu labi, ja valdība nekavētos šī finansējuma izvērtēšanā, pēc iespējas ātrāk dotu atbildes vai piešķirtu šo finansējumu, lai mēs varam uzsākt veikt būvdarbus un laicīgi novērst radušās sekas.”

Tā kā laika ir maz, ir piesaistīti speciālisti, kuri apseko objektus, sagatavo apjomu tāmes un atsevišķos gadījumos vēl ir jāveic iepirkumu procedūras. Pašvaldības vadītājs cer, ka būvnieki pieteiksies uz šo objektu sakārtošanu un darbus paspēs izdarīt laikā. Jāpiebilst, ka jūnija lietavās Alūksnes novadā tika izskaloti arī trīs “Latvijas valsts ceļu” pārziņā esoši ceļu posmi.


Foto: Freepik