Stiprais sniegputenis sāksies jau naktī

Spēcīgais sniegputenis sāksies jau naktī uz pirmdienu - gaidāma ne tikai ilgstoša snigšana, bet arī līdz šim stiprākais vējš šajā ziemā, prognozē sinoptiķi.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sagatavoto prognozi, naktī debesis klās bieza mākoņu sega un no dienvidaustrumiem pār Latviju virzīsies plaša nokrišņu zona, visai valsts teritorijai nesot stipru sniegu un puteni, bet austrumu rajonos gaidāms pat ļoti stiprs sniegs un putenis.

Puteņa laikā redzamība pasliktināsies līdz 100-500 metriem, kā arī uz ceļiem veidosies sniega sanesumi. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, brāzmās pastiprinoties līdz 15-19 metriem sekundē (m/s), taču Kurzemes piekrastē pat līdz 20-23 m/s. Minimālā gaisa temperatūra saglabāsies -2…-6 grādu robežās.

Rīgā naktī debesis būs apmākušās, no nakts otrās puses snigs, gaidāms arī putenis. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, brāzmās sasniedzot 15-19 m/s, un gaisa temperatūra saglabāsies -4…-6 grādu robežās.

Pirmdien dienā debesis klās mākoņi, vietām rietumos tās īslaicīgi skaidrosies. Vēlā pēcpusdienā galējos dienvidaustrumu rajonos snigs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, bet maksimālā gaisa temperatūra gaidāma -2…-7 grādu robežās.

Rīgā jaunās nedēļas pirmajā dienā debesis būs lielākoties mākoņainas, taču nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, un gaisa temperatūra paaugstināsies vien līdz -5…-7 grādiem.

Jau ziņots, ka stiprās snigšanas un putināšanas dēļ jau no svētdienas vakara līdz otrdienas vakaram valstī būs spēkā oranžais laika apstākļu brīdinājums.

Paredzams, ka ļoti stipra snigšana plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos un citas āra aktivitātes. Šādos laika apstākļos, pārvietojoties pa ceļiem, jābūt ļoti uzmanīgiem un galamērķa sasniegšanai jāieplāno ilgāks laiks.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana pa vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.


Foto: Freepik