Strenčos strīds par dabas takas labiekārtošanu

Dabas izpostīšana vai tomēr labiekārtošana - par to šobrīd radušās visai pamatīgas domstarpības Strenču iedzīvotāju starpā. Gaujmalā kāda dabas taka pārklāta ar tumšu šķembu maisījumu. Daļa vietējo ir neizpratnē, kāpēc kas tāds dabiskā vidē vajadzīgs. Tikmēr vietējā pārvaldē skaidro - darbi vēl neesot pabeigti.

Strenčos ir kāda iedzīvotāju iecienīta dabas taka Gaujas krastā. Šobrīd tās pamats nostiprināts ar minerālšķembu maisījumu. Daudzu iedzīvotāju vidū rodas diskusija, vai kas tāds ir nepieciešams.

Gaujmala ar čalojošo upes straumi un staltajām priedēm ir vieta, kur pēc darba un tālākiem braucieniem spēku dodas smelties Strenču iedzīvotājs Rolands Polītis. Viņš ReTV Ziņām atzīst, ieraugot, ka šonedēļ šeit uz dabas takas uzklāts kāds tumšs būvmateriāls, viņu pārņēmušas nepatīkamas emocijas. “Atgriežoties no jebkuras vietas, es vienmēr šeit nāku un staigāju, uzņemu enerģiju, tagad nāku un tāds… Es cenšos nepaust savas emocijas, īpaši jau sociālajos medijos, bet vakar, kad es te sēdēju un makšķerēju, domāju, ka es gribu, lai cilvēki strādā un domā ar galvu,” saka Rolands Polītis, Strenču iedzīvotājs.

Rolands uzsver - tieši šeit, staigājot ar ratiņiem, izauklējis arī savas atvases. Taku gan klājušas koku saknes, taču, Rolandaprāt, tās būtiski nav traucējušas pastaigājoties. Iepriekš šeit bijusi parasta meža taka. “Ne mitra, ne ziemas laikā pārplūdusi, kur prasītos pacelt, jo kājas slapjas, solīda, smuka un tagad diemžēl skats nav priecīgs.”

Arī kāds garāmbraucošs velosipēdists ReTV Ziņām atzīst, ka viņam šeit paveiktais īsti nav saprotams.

Strenču apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Pētersons, apskatot paveikto Gaujmalā, ReTV Ziņām skaidro, darbi šeit ir tikai pusē. Tumšo šķembu maisījumu iecerēts pārklāt ar smilti. “Malas paredzēts apsegt ar melnzemi un sēt zālīti, lai tā taka izskatās pavasarī dabīgi. Pirmais iespaids maldinošs, jo tagad ir ūdens, jo tikko ir uzklāts.”

Pētersons skaidro, ka takas labiekārtošanas darbi notiekot, jo tieši iedzīvotāji norādījuši, ka vēlas šeit ērtāk pārvietoties ar kājām, bērnu ratiņiem, velosipēdiem, arī ratiņkrēsliem, kas iepriekš neesot bijis iespējams. Pētersons skaidro, ka šobrīd šeit neesot ieguldīts vairāk par 200 eiro.

ReTV Ziņas sazinājās arī ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Tās pārstāve norādīja, ka šī taka atrodas aizsargājamā ainavu apvidū “Ziemeļgauja”. Šādu šķembu maisījumu izmantojot daudzviet dabas taku seguma uzlabošanā, lai tās pielāgotu cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī nodrošinātu ērtu pastaigu cilvēkiem ar bērnu ratiņiem. Teju tāds pats šķembu segums, tikai gaišā krāsā, iepriekš esot izmantots, lai labiekārtotu citu šīs takas posmu, kā arī pastaigu vietas ap estrādi.