Svētki arī bērniem ar īpašām vajadzībām

Ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, nav daudz iespēju izrauties no ikdienas rutīnas, tāpēc katrs pasākums ir īpaši gaidīts. Jelgavā aizvadīts jau otrais Latvijas Bērnu fonda un vietējo uzņēmēju organizēts labdarības pasākums, kurā bērniem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās, izklaidēties, kā arī apgūt prasmes kopīgi darboties. 

1. maijā iemeslu svētkiem ir gana. Tā ir gan Satversmes sapulces sasaukšanas diena, gan diena, kad iestājāmies Eiropas Savienībā, gan Darba svētki. Jelgavā kopā ar ar pazīstamo pasaku varoni bitīti Maiju čakli darbojās bērni ar īpašām vajadzībām. Bērni varēja gan izspēlēties piepūšamajās atrakcijās, gan darbināt pirkstiņus, apgleznojot viļņu noskalotos akmeņus, vai dekupācijas tehnikā apgleznot glāzes, barot trusīšus. Galvenais darboties un būt kopā. Lielu daļu darbnīcu pasākumā sarūpējusi Jelgavas pamatskola “Valdeka” attīstības centrs, kurā arī ikdienā mācās bērni ar īpašām vajadzībām un kam labi zināms, kādas nodarbes bērniem patīk un palīdz attīstīties. Jelgavas pamatskola “Valdeka” Attīstības centrs direktores vietniece Krista Statkus: “Trenē motoriku, trenē precizitāti, pilnveido savu radošo izpausmi un arī socializējas, jo mūsu bērniem tas ir ļoti, ļoti svarīgi. Būt sabiedrībā un savu iespēju robežās darīt to, ko viņi var darīt.”

Šāds Latvijas Bērnu fonda labdarības pasākums kopā ar uzņēmējiem Jelgavā notika otro reizi. Pirmajā pasākumā decembrī piedalījās ap 200 cilvēku, bet šoreiz dāvanas esot sarūpētas 300 bērniem, jo interese par iespēju kaut uz brīdi izrauties no ikdienas vides pieaugot.

Lai īpašo bērnu vecāki arī vasarā varētu kaut mazliet atpūsties, bet bērni iemācīties ko jaunu un darboties kopā, Latvijas Bērnu fonds plāno vasaras nometnes, kuras ar lielu nepacietību gaida gan bērni, gan viņu vecāki. Vecāki par tām nemaksā, to izveide balstās tikai uz ziedojumiem.

Kā ReTV skaidro Latvijas Bērnu fonds, šogad gan tādas būšot tikai desmit, jo lielākā daļa ziedotāju pašlaik koncentrējoties uz palīdzību Ukrainai. Viena nometne izmaksājot aptuveni 10 000 eiro, tajā vidēji piedalās 25 līdz 30 bērnu. Nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām Latvijas Bērnu fonds organizē kopš deviņdesmito gadu sākuma. Kopīgā pasākumā Jelgavā ģimenes ar īpašajiem bērniem atkal varēšot tikties vasaras nogalē.