Talsiniekiem daiļslidošanas pamatus māca trenere no Zviedrijas

Talsiem neierastus treniņus divas dienas varēja aizvadīt daiļslidošanas interesenti, jo uz pavisam neilgu brīdi Latvijā bija ieradusies daiļslidošanas trenere no Zviedrijas. To izmantoja ne tikai tie, kuriem ir sapnis graciozi slīdēt pa ledu kā daiļslidošanas profesionāļiem, bet prasmes un knifus apguva arī hokejisti. 

Luīze Johansone (Johansson) ir profesionāla daiļslidotāja un trenere jau vairāk nekā desmit gadus. Viņa izmantojusi brīdi, lai uz divām dienām tētim atbrauktu līdzi uz Latviju, vietējiem interesentiem iemācītu daiļslidošanas pamatus. “Daiļslidošanā cenšamies izmantot pēc iespējas mazāk kustību, lai iegūtu lielu ātrumu. Un panākt, lai viss izskatās tik viegli. Tāpēc, manuprāt, daiļslidošanas pamatu apgūšana hokejistiem būs priekšrocība. Viņi labāk varēs kontrolēt slidas,” saka Luīze Johansone, daiļslidotāja un trenere.

Slidošanas pamatus hokeja treneri māca arī savos treniņos. Ja pieauguši stāstīto uztver, tad ar mazajiem audzēkņiem, kuri treniņos ir ap 20, esot grūtāk. “Pirmajā dienā, ieraugot jaunās daiļslidotājas, visiem acis bija lielas. Visi ar lielāko prieku nāca uz treniņu. Parasti, kad vietējie treneri vada, tad visi tā “laiž gar ausi”. Tagad runā citā valodā, cita meitene – pavisam cita jēga no tā treniņa,” saka Kristers Bergmanis, hokeja treneris.

Luīze Talsu hokeja hallē aizvadīja divus vakarus. Sākumā visi izpildīja kopīgus uzdevumus, bet tad tiem, kuri jau izrādīja lielāku progresu, trenere pievērsās pastiprināti. Iespēju mācīties no zviedru daiļslidotājas izmantoja arī vairākas Talsu sieviešu hokeja komandas dalībnieces. “Man tiešām likās, ka daiļslidošana ir vieglāka nekā hokejs, bet noteikti tas nav vieglāk. Ja man jāizvēlas – hokejs vai daiļslidošana –, tas noteikti būs hokejs,” saka Talsu sieviešu hokeja komandas vārtsardze Linda Salma Pētersone.

Daiļslidošanas treniņu Talsos ikdienā nav. Tāpēc dažiem interesentiem šī ir iespēja ielikt pamatus savam sapnim, lai tālāk, iespējams, turpinātu mācīties citās pilsētās. Tā Marta Viktorija Tigule, apmācību dalībniece, vēlas kļūt par profesionālu daiļslidotāju gluži kā Luīze. “Tad, kad es skatos daiļslidošanas video, tad tas vienmēr izskatās tik viegli. Un tad, kad tu uzkāp, tad tu paslīdi, tad saproti, ka tas īstenībā nav tik viegli. Es gribētu skatīties video ar sevi un tad domāt: “Es šo izdarīju ar treniņiem!””

Talsu hokeja halles laukums ir neliels, taču trenere atzīst, ka daiļslidošanas pamatiem ļoti pietiekošs. Profesionāļiem gan asus pagriezienus nelielā laukumā būtu grūtāk veikt. “Es noteikti centīšos šeit ierasties vēlreiz un trenēt interesentus, jo tā bija aizraujoša pieredze. Būtu interesanti to pamēģināt arī citās valstīs.”

Šobrīd daiļslidotāja jau atgriezusies Zviedrijā, bet interesentus Talsos varētu apciemot vēl šajā sezonā.