Talsu novadā satiekas fejas un elfi

Pašā vasaras pilnbriedā Talsu novadā aizvadīts Latvijā pirmais Feju festivāls jeb, kā saka pašas fejas, nebijuša mēroga dvēseļu pavadoņu saiets. Fejas dalījās ar savām zināšanām, ļāva ieskatīties dažādās praksēs. Dienas beigās bija acīmredzams, ka viņu pulkam pievienojušās simts jaunas fejas un četri elfi.

Gaišas, ēteriskas, sievišķīgas un maģiskas enerģijas piepildītas, mazliet mežonīgas un pats galvenais – mirdzošas – tā sevi raksturo pašas fejas. Tērptas visas baltā fejas ļoti piestāv Balgales pagasta mežonīgajai dabai. “No malas varētu šķist, kas tad te tāds skaists?! Kaut kādi augi, pussakaltušas pļavas, bet tas mežonīgums, tas pirmatnējums, tā enerģētika, kas ir šeit, ir absolūti atbilstoša fejām. Jo fejas nedzīvo pilī,” saka Ilona Liona Ķirse, Feju festivāla idejas autore.

Viena no feju teltīm burtiski smaržoja pa gabalu. Tajā dalībnieces sagūlušas uz grīdas, aizvērtām acīm baudīja augu čaboņu, pieskārienus, vibrāciju un neatkārtojamo smaržu un enerģiju. “Daudzi no mums nemaz nezina, nav pasmaržojuši, nav sajutuši tos augus. Un tie jau, protams, ne tikai smaržo – katram ir sava enerģija,” stāsta feja Evita Šmithena.

Ziedu maģija, joga, kristālu templis, taro kārtis, čakru balansēšana ir tikai dažas no praksēm, kurās ieskatījās topošās fejas. Mežā viņas ļāvās arī intuitīvajām dejām. “Tā ir tā deja, kad tu ieklausies savā ķermenī. Tur nav pareizi vai nepareizi, tur nav deju soļu, kaut kādu likumu... Tur ir vienkārši ļaušanās savām sajūtām. Tas ir tas, ko ikdienā aizmirstam, kaut kur skrienot, darot, ka mums kaut kur sāp, kaut kur sūrst. Un tad caur intuitīvo deju tās visas sajūtas var atmodināt. Var arī izdzīvot kaut kādas traumas. Dejai ir ļoti liels spēks,” uzsver Diāna Tropa, feja.

Ja no rīta sievietes uz festivālu ieradās dažādu problēmu māktas, tad fejas novēroja, kā dienas laikā pēc katras nākamās nodarbības topošās fejas mainījās. “Pie manis uz kristāliem, skaņu masāžu un dvēseles ceļojumu jau nokļuva tādas harmoniskas, patīkamas būtnes, kur viegli plūst enerģija. Un dienas beigās pat bija tā, ka kāds arī aizmiga manas prakses laikā,” saka feja Evija Dziļuma.

Pirmais Feju festivāls noslēdzās ar uguns mistēriju, un, visticamāk, idejai varētu sekot turpinājums, turklāt - ne tikai vasaras pilnbriedā.