Valmierā ar dziesmām sagaida Dziesmu svētku bērniņu

Šodien Valmierā sveikts Dziesmu un deju svētku izskaņā Rīgā dzimušais bērniņš – meitenīte vārdā Anne. Viņa piedzima 9. jūlija rītā Vidzemes Augstskolas un Valmieras kultūras centra jauniešu kora “Skan” dalībniecei Helēnai Zvaigznītei. Šodien viņu ar dziesmām sumināja arī kora kolektīvs.

“Dziedot dzimu, dziedot augu.” Ar šiem dziesmas vārdiem Valmierā sagaidīts Dziesmu svētku mazulis. Māmiņa Helēna Dziesmu svētkos piedalījās jau no pirmās dienas, piedaloties koru karos un svētku gājienā, kā arī tam sekojoši jau mēģinājumos un koncertos. “Mēs piektdien aizbraucām, nodziedājām “koru karos”, paliku uz svētku gājienu. Saprotu – ir forši. Noklausījos atklāšanas koncertu, labi, jūtos izcili. Tā kā mani gaidīja mājās arī vīrs un divgadīgais dēliņš, tad es, protams, zvanīju viņiem, prasīju, kā viņiem iet un vai tiks galā bez manis. Vīrs, protams, man tik atsaucīgs un atbalstošs, kas deva zaļo gaismu – mēs tiksim. Ja tu jūties labi, tad droši paliec,” saka Dziesmu svētku bērniņa Annes mamma Helēna Zvaigznīte.

Annes Zvaigznītes mamma atklāj, ka emocijas visu šo laiku bijušas pavisam mierīgas, tomēr sestdien, kad norisinājās noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, ir bijusi intuitīva sajūta par to, ka dzemdības varētu sākties. “Es neplānoju nekad divas, trīs dienas uz priekšu – būšu tajā koncertā vai nē. Katru dienu bija tā – šodien jūtos labi, šodien palieku. Tā mēs beigās nodziedājām veselus trīs koncertus. Man liekas, ka mēs bijām tādā pamatīgā plusā.”

Arī kora kolektīvs burtiski dzīvoja līdzi Dziesmu svētku bērniņa piedzimšanai. Koriste Elīna Medne, kurai rudens sākumā arī gaidāma atvasīte, stāsta, ka brīdī, kad sākušās dzemdības, satraukusies bija vairāk nekā Annes mamma Helēna. “Mēs aizčāpojam, aizejam un vēl jokojamies. Tad Helēna pasaka.. Vēl klusu, un tā. Un nesaprotam, kā īsti ir – viņa melo, nemelo vai ākstās. Tad domājām, kā vispār ātrāk no pūļa tikt ārā. Policija turpat grozījās un tā arī tas viss notika. Ātros pasaucām.” 

Lai arī Dziesmu un deju svētki ir noslēgušies, koris “Skan”, sagaidot Dziesmu svētku bērniņu, vienbalsīgi atzīst, ka svētki turpinās, svinot jaunā dalībnieka piedzimšanu.