Valmierā noticis Latvijas čempionāts disku golfā

Nedēļas nogalē Valmierā pulcējās disku golfa entuziasti, lai piedalītos Latvijas čempionātā. Sacensībās piedalījās vairāk nekā pusotrs simts dalībnieku. Visvairāk dalībnieku startēja amatieru divīzijā, taču kopumā par labākā spēlētāja titulu cīņa noritēja deviņās divīzijās.

Disku golfa trase ir izveidota mežā. Spēles laikā tās dalībniekiem jāizspēlē 18 grozi. Uzvar tas, kurš veic vismazāk metienus. Svarīga ir precizitāte, jo spēles laikā dalībniekam disks jāspēj izmest cauri kokiem vai zariem. Latvijas Disku golfa federācijas prezidents Juris Čeičs: “Šīs sacensības katru gadu paliek apjomīgākas. Šogad piedalās vairāk nekā 160 spēlētāji.”

Latvijas Disku golfa federācijas prezidents atzīst, ka disku golfa kustība attīstās ļoti strauji. Tam par pamatu ir bijis pandēmijas laiks. Brīdī, kad iekštelpās sportot nevarēja, cilvēki izvēlējās doties dabā, tādā veidā iepazīstot šo sporta veidu. Tā Valmierā Latvijas čempionātā piedalījās 168 dalībnieki. Čeičs: “Ir pro divīzija, iesācēju divas divīzijas, vīriešu virs 40 divīzija, vīriešu virs 50 divīzija, sieviešu divīzija, sieviešu 40+, ir arī jauniešu divīzija. Divīziju skaits ir iespaidīgs, un spēlētāju skaits ar katru gadu paliek lielāks. Ņemot vērā, ka disku golfs aug, mūsu pro divīzijas spēlētāji paliek arvien vairāk. Šobrīd disku golfs ir tautas sporta līmenī, amatieru divīzijas ir visplašākās. Bet arī profesionāļi uzlabo savu sniegumu.”

Sacensību dalībnieks Elvijs no Raunas stāsta, ka nepietiek vien ar treniņiem pašā laukumā. Ir jābūt arī psiholoģiskai noturībai, jo šajā sporta veidā liela nozīme ir precizitātei. “Ļoti daudz jāstrādā ar prātu, lai disks tevi klausītu. Jo tik mazas niansītes – vienu milimetru ne tā izlaid, un tas aiziet pilnīgi citu ceļu, nekā ir plānots. Protams, ja tu spēj pirms starta salikt prātā mazās niansītes, kas jāievēro pirms metiena, tad metiens, visticamāk, izdosies.” 

Čeičs: “Sacensību pieredze dod mentālo izturību. Šobrīd mēs kā disku golfa federācija tūlīt sūtām Latvijas izlasi uz Eiropas čempionātu, pro spēlētājiem, kā arī masters izlasi uz sacensībām Ungārijā. Tur viens no atlases kritērijiem bija izlases spēlētāju dalība, citās lielās sacensībās, lai viņi būtu mentāli pietiekami spēcīgi, varētu izturēt sacensību spriedzi.”

Disku golfa spēlētāji trenējās vai nu izejot apli kādā no disku golfa trasēm, spēlējot prieka pēc, bet tādā veidā uzlabojot savu formu. Ir spēlētāji, kas tam pievēršas krietni nopietnāk, apmeklē sporta zāli vai ziemas sezonā trenē savu fizisko izturību. Čeičs: “Disku golfs ir pietiekami tehnisks sporta veids, jo metiena izdošanās nav atkarīga tikai no fiziskā spēka, bet arī no tehniskā izpildījuma. Ir svarīgi fiziski sevi sagatavot, kā arī tehniski pilnveidot savu spēli laukumā.”

Savukārt Disku golfa federācijas valdes loceklis Gatis Rudiņš norāda, ka izmēģināt savus spēkus šajā sporta veidā var ikviens interesents. Viss, kas ir nepieciešams, tas ir disks. Ja sava diska nav, to var arī izīrēt. “Šis ir bezmaksas laukums, var nākt kaut naktī, jebkurā laikā, kad nenotiek sacensības.”


#SIF_MAF2023