Valmieras centrā aplaupa “LMT” veikalu; aculiecinieki palīdz aizturēt laupītājus

Sestdienas vakarā Valmieras centrā divi zagļi centās aplaupīt “LMT” veikalu, kas tomēr neizdevās veiksmīgi kārtības sargu un aculiecinieku operatīvās rīcības dēļ. Laupītāji nebija Latvijas valsts piederīgie, viņiem bija līdzzinātāji, kuri arī tika aizturēti.

Sestdien pēc pl. 22.00 vakarā divi noziedznieki nekautrējās aplaupīt “LMT” klientu apkalpošanas centru. Par zādzību lika manīt ne tikai signalizācija, bet arī izsistais veikala skatlogs.

Aculiecinieka uzņemtajā video redzams, ka iedzīvotāji ieraudzījuši laupītāju veikalā, kurš vēlas no tā izkļūt, bet to nevar izdarīt, jo māju ielencis apsargs, kā arī garāmgājējs. Policija notikuma vietā ieradās mazāk nekā piecu minūšu laikā.

“Pagalms diennakts tumšajā laikā ir tumšs, te baigi neviens nevaktē to. Laikam brīdī, kad apsardze bija atbraukusi, tad laupītāji bija piefiksējuši to, centušies tikt ārā pa citām durvīm, kas bija ielas pusē logs, bet tur bija garāmgājēji, kas palīdzēja aizturēšanā,” saka Pēteris, mājas iedzīvotājs.

Video redzams tikai viens zaglis, bet telpā iekļuva divi 47 un 34 gadus veci Rumānijas valsts piederīgie, ReTV informēja policijā. “Šobrīd personas ir aizturētas, tiek lemts par drošības līdzekļa, apcietinājuma piemērošanu un uzsākt kriminālprocess par pantu,” saka Jānis Bagāts, Valsts policijas pārstāvis.

Sods paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai arī naudas sodu. Tajā pašā vakarā, lai norobežotu notikuma vietu, mājas iedzīvotājs gāja uz garāžu pēc lentām, pamanīja aizdomīgu auto ar Itālijas valsts numurzīmi. “Mašīnā bija viens cilvēks aizmugurējā sēdeklī, pēc policijas aicinājuma izkāpa, tika aizturēts. Iekšā bija divi, ārā viens, un aizturētais teicis, ka vēl viena zaļa mašīna gaidot viņu. Tajā vakarā atklājās, ka zaļais auto Kocēnos tika aizturēts,” saka Pēteris, mājas iedzīvotājs.

Iekārtas garnadži nozaga noliktavā, bet tās visas tika atgūtas. Latvijas Mobilā telefona veikalos šāda veida laupīšana notikusi pirmo reizi. “Mēs varam redzēt, ka galvenokārt zaudējumi ir ēkai, izsisti stikli, atsevišķas lietas iekšā, kas ir sabojātas. Pēc pirmreizējām aplēsēm tas varētu būt tuvu pie trīs tūkstošiem, ne vairāk,” saka Rinalds Kalniņš – “LMT” pārstāvis.

Kārtības sargi un arī “LMT” pārstāvji izceļ aculiecinieku drosmīgo rīcību, cenšoties aizturēt laupītājus. Šajā situācijā garnadžiem nebija ieroči, bet citos gadījumos šāda laupītāju aizturēšana varēja izvērsties bīstamāka.