Valmieras novada pašvaldība nākamā gada budžetā plāno iekļaut papildu finansējumu darbinieku atalgojuma palielināšanai

Valmieras novada pašvaldība nākamā gada budžetā plāno iekļaut papildu finansējumu darbinieku atalgojuma palielināšanai, informēja pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Viņa norādīja, ka Valmieras novada pašvaldībā darbiniekiem, deputātiem, domes priekšsēdētājam, domes priekšsēdētāja vietniekiem nav palielināta darba samaksa, īstenojot atlīdzības reformu valstī.

Ņemot vērā, ka pašvaldība patlaban tikai izstrādā darba samaksas izmaiņas, ievērojot Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā un Ministru kabineta noteikumos noteikto, vēl neesot iespējams sniegt konkrētu informāciju par budžetā plānotajiem līdzekļiem.

Melece piebilda, ka ar atlīdzības reformas īstenošanu saistītie jautājumi vēl nav skatīti domes sēdē, taču tas tiks darīts nākotnē.

Kā vēstīts, algu celšanu paredz valdībā un Saeimā pagājušajā gadā pieņemtā atlīdzības reforma, kas stājās spēkā pirms trim mēnešiem un deva tiesības iestādēm celt darbinieku algas. Amatu kategorijas likumā sarindotas skalā, piemēram, zemākajiem amatiem alga šogad drīkst būt robežās no 543 līdz 799 eiro, savukārt augstākajā līmenī, kas atbilst iestāžu vadītājiem, alga drīkst būt robežās no 3898 līdz 6403 eiro.


Foto: Freepik