Valmieras Valsts ģimnāzija parakstījusi sadarbības līgumu ar Vidzemes slimnīcu

Valmieras Valsts ģimnāzijā parakstīts oficiāls sadarbības līgums ar Vidzemes slimnīcu. Šīs sadarbības mērķis ir veicināt skolēnu interesi par medicīnas un veselības aprūpes profesijām, veicinot veselīgu dzīves veidu un atbalstot ģimnāzijas dabaszinātņu mācību priekšmetu apguvi. Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs: “Mums jau ir vēsturiska sadarbība, vairākus gadus. Diemžēl kovida laikā šī  sadarbība dažādu apstākļu dēļ mazliet mainījās un kļuva tāda attalināta un digitāla.”

Mācību gada laikā skolas 10. līdz 12.klašu audzēkņi Vidzemes slimnīcā apmeklēs informatīvas lekcijas par dažādām medicīnas nozarēm. “Viņiem šeit būs teorija, programma, kas izstrādāta kopā ar Rīgas Stradiņa universitāti. Mēs dodam kā prakses vietu, paskatīties, būt kopā ar ārstiem, būt kopā ar māsām, redzēt šo darba vidi, cik tā reizēm ir grūta, atbildīga. Faktiski tā pamata ideja ir iepazīt šo profesiju līdz, tā teikt, kaulam,” stāsta Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs. 

Ģimnāzijas stratēģija ir attīstīt katru no skolā esošajām programmām tā, lai viņa atbilst saturam un nosaukumam. Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš: “Ja man skolā ir izglītības programma – medicīna –, tad tai ir jāstrādā tā, cik vien iespējams, medicīnai tuvu. To var darīt vidusskolēni, nebūdami medicīnas augstskolas vai koledžas studenti.” 

“Mediķa profesija tomēr prasa iepazīties, pataustīt, redzēt praksē, visu nevar izstāstīt un parādīt. Man priecē tas, ka ir ļoti liela interese jauniešiem, tas nozīmē to, ka arī mums ir interese. Tad, ja būs abpusēja ieinteresība, tad sanāks labs un produktīvs darbs,” stāsta Muskovs.

Vidzemes slimnīcas mērķis kā lielākajam darba devējam ir piesaistīt jaunos mediķus. “Protams, tur ir dažādas situācijas, kāpēc ir izveidojies mediķu trūkums. Tas jau ir tāds vairāku desmit gadu jautājums, kur ir bedre ar mediķu iztrūkumu, bet pozitīvā ziņa, ka situācija uzlabojas ar katru gadu. Mēs varētu būt lepni, ka Vidzemes slimnīcu kā darbavietu izvēlas jaunie mediķi,” dalās Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs. 

Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors stāsta: “Tie cilvēki, kas domā par medicīnu vai arī vēl nedomā, viņiem ir iespēja nonākt tajā vidē, kas ir medicīna. Viņi to visu spektru redz, cilvēks ir empātisks, viņš sapratīs – tas ir vai nav viņa, viņam patīk tas vai nepatīk. Ja neizvēlēsies, viņš to vismaz būs redzējis, būs sapratis.” Katru gadu Valmieras Valsts ģimnāzijā ir absolventi, kuri izvēlas  mācīties medicīnu, tā ir tā pievienotā vērtība, ko dod šī skola, atzīst skolas direktors Artūrs Skrastiņš.


#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs