Valsts policija Cēsu novadā aptur kravas automašīnas vadītāju 3,69 promiļu reibumā

els skaits tieši to transportlīdzekļu vadītāju, kuri vadījuši automašīnu lielā reibumā – virs 1,5 promilēm alkohola koncentrācija konstatēta 12 transportlīdzekļu vadītājiem. Tas parāda to, ka liela daļa transportlīdzekļu vadītāji ir gatavi riskēt gan ar savu, gan apkārtējo satiksmes dalībnieku dzīvību.

Vienā gadījumā Cēsu novadā, Stalbes pagastā uz autoceļa Umurga-Cēsis-Līvi, kur norisinās ceļu atjaunošanas darbi, likumsargi fiksēja autovadītāju ar minimālo alkohola koncentrāciju izelpojamā gaisā 3,63 promiles. Policijā uzsākts kriminālprocess.

Savukārt 16. jūnijā ap pulksten 18.00, pateicoties iedzīvotāju sniegtajai informācijai, Valsts policija aizturēja kādu "Mitsubishi" markas autovadītāju, kurš Limbažu novadā, uz autoceļa Dūči-Limbaži, būdams alkohola reibumā, vadīja zagtu automašīnu, un, iebraucot pretējā braukšanas joslā, izraisīja sadursmi ar automašīnu "BMW". Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas "BMW" vadītājs, kurš tika nogādāts ārstniecības iestādē. "Mitsubishi" vadītājam izelpojamā gaisā tik konstatētas 3,04 promiles alkohola. Par ceļu satiksmes negadījumu Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu, par braukšanu alkohola reibumā ir uzsākts kriminālprocess, tāpat ir uzsākts kriminālprocess par automašīnas zādzības faktu.

Papildu autovadītājiem, kuri ir pieķerti braucam reibumā, šajās dienās Valsts policija ir fiksējusi arī lielu skaitu velosipēdistu, kuri izvēlējušies pamatīgā reibumā vadīt šo braucamrīku. Piemēram, Mazsalacā ir fiksēta kāda velosipēda vadītāja, kura brauca būdama 4,77 promiļu lielā reibumā. Arī velosipēda vadīšana alkohola reibumā ir smags pārkāpums, kas var apdraudēt paša veselību un drošību.

Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus neriskēt ar savu un apkārtējo dzīvību un drošību – nevadīt transportlīdzekli alkohola reibumā. Tāpat aicinām līdzcilvēkus būt vērīgiem un nepieļaut situācijas, ka kāda līdzās esoša persona sēstos vadīt transportlīdzekļi alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā.