Justīnes tēvu, pamāti tur aizdomās par meitenītes nonāvēšanu un piemēro apcietinājumu

Rēzeknes tiesa piemērojusi apcietinājumu aizdomās par meitenītes nonāvēšanu Rogovkā turamajam tēvam un pamātei. Apcietinājums piemērots, lai novērstu iespēju aizdomās turamajiem traucēt kriminālprocesu, liekot šķēršļus patiesības noskaidrošanai. Abas personas tiek turētas aizdomās sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā, kas vērsts pret nepilngadīgu personu, kura sava vecuma dēļ nevarēja sevi aizsargāt.

Septiņgadīgā Justīne Reinikova pazuda 5. maijā. Viņas meklēšanā Rēzeknes novada Rogovkā piedalījās gan brīvpratīgie, gan robežsargi policisti un zemessargi. Vakar Valsts policija paziņoja, ka, pusotru mēnesi veicot visaptverošus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus sarežģītā kriminālprocesā, bezvēsts prombūtnē pazudusī septiņgadīgā Justīne Reinikova atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem. Viņas ķermenis bija aprakts pamestā mājas pagrabā – meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas Rēzeknes novada Dubuļos. 

Vēl nesen Valsts policija paziņoja, ka aizdomās par iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas, bet ne apstiprināja, ne noliedza, ka aizturētais ir Justīnes tēvs Vladimirs Reinikovs un pamāte Sandra Reinikova. Vakar Valsts policija šo informāciju apstiprināja. Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, no plašākiem komentāriem atturas. 

Valsts policijas konvojs aizdomās turamos nogādāja Rēzeknes tiesā, kur tiem piemēroja apcietinājumu. 

Rogovkas centrā cilvēku ir maz un satiktie īpaši nevēlas izteikt savu viedokli, bet saka, ka pārdzīvo par notikušo. Bet kāda sieviete, kura nenosauca savu vārdu, stāsta, ka tic tam, ka tēvs un pamāte veretu būt vainojami šajā noziegumā. 

Rogovkas pagasta vadītāja Līvija Plavinska gan vēl pirms Justīnes tēva un pamātes apcietināšanas ReTV stāsta to, ka daudzi Rogovkā ir redzējuši, ka Valsts policija aizved arī pārējos Reinikovu bērnus. “Man ir zināms, ka viņi šobrīd ir policijas aizturēšanā. Šobrīd mēs runājam tikai par aizturēšanu. Vai tā ir aizturēšana, vai nopratināšana – to mēs nezinām. Bet tas, ka policija viņus ir aizturējusi, to es zinu. Vienīgais, ko mēs redzējām, ka to mazo bērniņu, kuram ir seši mēneši, viņu paņēma līdzi autobusā. Un to puisēnu, kuram ir pieci gadi. Par vecāko dēlu Sergeju es nezinu, to jums nevaru pateikt.”

Sižeta tapšanas laikā ReTV rīcībā nonāca neoficiāla, bet neapstiprināta informācija, ka Justīnes nonāvēšana iespējams varētu būt slepkavība aiz neuzmanības. Jāpiebilst, ka meitenītes bioloģiskā māte nedzīvo Latvijā. Rogovkas pagastā apliecināja, ka bioloģiskajai mātei ir bijušas nesaskaņas ar apcietināto tēvu un esot bijusi redzēta Rogovkā Justīnes meklēšanas laikā.