Veselības ministrs atzīst, ka slimnīcās brīvdienās ar ārstēšanu ir problēmas

ReTV Ziņu dienests jau vēstīja par svarīgu, bet līdz šim neaktualizētu tematu: slimnīcu darbs brīvdienās. Nonākt slimnīcā piektdienā vai brīvdienās nebūt nav labākais scenārijs, jo izmeklēšana un ārstēšana tā pa īstam sāksies tikai tuvākajā darbdienā. Kā ReTV Ziņām šodien intervijā saka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), viņam “šī parādība esot zināma” un ka “ārstiem esot jāatpūšas”.

Daniels Pavļuts, veselības ministrs (AP): “Es esmu pazīstams ar šo parādību. Tas ir primāri - saistīt ar cilvēku resursu, ar speciālistu laika plānošanu, ar darba plānošanu. Un ir arī citas izpausmes, kā, piemēram, pastiprinātu pacientu izrakstīšanu pirms nedēļas nogalēm. Tas, protams, pa daļai ir saprotams, jo mediķi - tāpat kā citi - ir pelnījuši atpūtu. Viņi ir cilvēki, viņi strādā ārkārtīgas slodzes apstākļos, īpaši šobrīd. Bet kopumā es domāju tā tiešām ir lieta, no kuras mums būtu jācenšas atteikties.”

ReTV Ziņas iepriekš iesāktajā tematā intervēja arī zvērinātu advokāti Solvitu Olsenu. Viņa saka: “Piektdienas vakari, sestdienas, svētdienas ir augstāka riska laiks, kad nonākt slimnīcās. Tas arī ir izskaidrojams, jo tajā laikā slimnīcās strādā tikai dežūrārsti. Tāda parastā slimnīcas kārtība līdz ar to ir daudz mazāk iespējama, nekā tai vajadzētu būt. Juristu praksē ir bijuši gadījumi, kad tas ir bijis izšķirīgs faktors arī pacienta dzīvībai, ka viņš nonāk slimnīcā piektdienas vakarā.”

Un arī slimnīcas komentēja ReTV Ziņām šo situāciju.

SIA “Vidzemes slimnīca” ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa: “Ārstējošie ārsti ir pamatā darba dienās no plkst. 8.00 līdz plkst. 16.00. Tātad - no pirmdienas līdz piektdienas pēcpusdienai. Pārējā laikā – pa nakti, kā arī brīvdienās un svētku dienās – slimnīcā dežurē pavisam astoņi dežūrspeciālisti dažādos profilos: dežūrtraumatlogs, dežurējošais ķirurgs, dežūrneirologs un citi dežūrārsti. Dežūrārsti ir atbildīgi pārsvarā par terapeitisko pacientu izmeklēšanu un stacionēšanu, savukārt dežūrspeciālisti atbild par sava profila pacientu stacionēšanu.”

ReTV Ziņu dienests turpinās interesēties un sekot līdzi, kad Latvijā beigsies situācija, ka pacienti tiek tikai stabilizēti brīvdienās, nevis ārstēti.


Foto: Freepik