Vidzemē gatavojas lielo vakcinācijas centru darbam

Daudzi gaida, kad atkal notiks koncerti, mēģinājumi un saviesīgi vakari ar groziņiem, taču tik drīz tas nebūs, jo tuvāko 5 mēnešu laikā Valmieras kultūras centra telpās notiks vakcinēšana.

Jau pēc 10 dienām Latvijas reģionos deviņiem lielajiem vakcinācijas centriem jābūt gataviem. Cēsīs un Valmierā norāda – šobrīd beidzot ir lielāka skaidrība.

Valmieras pašvaldības pārstāvis Ričards Gailums saka: “Pie ieejas sagaida arī zemessardzes pārstāvis. Persona dodas iekšā, personai tiek izmērīta temperatūra. Tālāk persona dodas uz reģistrāciju, tur pārbauda, vai viņa ir aicināta.”

Ja personas veselības stāvoklis nebūs atbilstošs (vai arī persona ieradusies nelaikā), kultūras centra telpas nāksies atstāt. Tam arī paredzēta atsevišķa izeja.

Centrā Valmierā to nodrošinās SIA “Vidzemes slimnīcas” ārsta palīgi un medmāsas, dienā vakcinējot ap 500 cilvēku. Šajā pašā zālē būs arī jāuzkavējas 15 minūšu novērošanai.

Līdz tam vēl pašvaldībām jānodrošina komunikācijas. Ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem vēl arī jāsagādā krēsli, galdi, starpsienas, aizsargstikli un atkritumu urnas.

Pašvaldībā vēl tikai tiek veikti centra uzturēšanas izdevumu aprēķini, tamdēļ summu ReTV Ziņām pagaidām nemin. Cēsīs, kur šāds vakcinācijas centrs būs slēgta lielveikala telpās, atzīst – finanses nebūs šķērslis.

Kārlis Pots, Cēsu novada pašvaldības pārstāvis, saka: “Paša centra īre, mums ir vienošanās ar “Rimi”, ļoti simbolisku samaksu – 400 eiro mēnesī, kas priekš 450 kvadrātmetru telpām ir adekvāti. Šāda izvēle tāpēc, ka šīm telpām jābūt vakcinācijas centram pieejamām telpām trīs mēnešus. Lai neradītu kaut kādas grūtības potenciālas sporta vai izglītības iestādēm.”

Cēsu pašvaldības pārstāvis saka – tur ir arī stāvlaukums, sabiedriskā transporta pieturas un rezerves izejas, kas par obligātu noteiktas arī Vakcinācijas projekta biroja vadlīnijās.

“Neziņa, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, ir mazinājusies. Cēsu plānošanas reģionā šo te vakcinācijas pakalpojumu sniegs “Veselības centra 4” meitas uzņēmums “Vizuālā diagnostika”,” pauž Kārlis Pots.

Pakalpojuma sniedzēja “Vizuālā diagnostika” pārstāve Katrīna Priede atzīst – dokumenti ir gana detalizēti, tamdēļ to, kas ir uz papīra, iespējams realizēt atlikušajās 10 dienās. “Tā īstā pieredze un īstās procesa pareizības nāks, kad sāksim strādāt, bet lielos vilcienos viss ir skaidrs un īpaša satraukuma nav.”

Katrīne Priede piebilst – Eiropas pieredze rāda, ka šādos centros vidēji vienai personai no reģistrēšanās līdz potēšanas posmam nepieciešamas aptuveni 5 minūtes. Pēc tam jau injicēšana un novērošana. 


Foto: unsplash.com