Skip to main content
Atlasīt pēc reģiona

Aicina svētku nedēļā izkārt valsts karogus

30. jūnijs 2025
Linda Ertmane, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Sabiedrisko attiecību vadītāja

Latvijas karogs plīvo pie Brīvības pieminekļa Rīgā.
Latvijas valsts karogs pie Brīvības pieminekļa.

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komiteja pirmssvētku sēdē akceptējusi divus rosinājumus – aicināt Latvijas pašvaldības par godu Svētkiem nedēļā no 5. līdz 13. jūlijam izkārt valsts karogus, kā arī rosināt valsts iestādes, kas darbojas Rīgā, Rīgas pašvaldības un privātās institūcijas iespēju robežās Svētku nedēļas laikā, īpaši 9., 10. un 11.jūlijā,  pēc iespējas organizēt darbu attālināti.

“Aicinājums izkārt valsts karogu ir cieņas apliecinājums mūsu Dziesmu svētkiem.”
Reklāma

Ņemot vērā Svētku nozīmību, kā arī lai izrādītu godu Dziesmu un deju svētku tradīcijai, arī svētku dalībniekiem un atbalstītājiem, īpaši pašvaldībām, Svētku rīkotāji aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju un institūciju pie ēkām izkārt Latvijas valsts karogu Svētku nedēļā. Pirmo reizi aicinājums visiem iedzīvotājiem un institūcijām izkārt valsts karogu Svētku nedēļas laikā izskanēja 2013. gadā.

“Attālināts darbs palīdzēs izvairīties no pārslogotas satiksmes.”
Reklāma

Sākot ar 5. jūliju, kad Rīgā notiks pirmie lielie koncerti – deju uzvedums “Viedvasara”, līdz pat 13. jūlijam, kad notiks Svētku dalībnieku gājiens un izskanēs Noslēguma koncerts “TE- AUST” Mežaparka Lielajā estrādē, Rīgas ielās papildus kursēs vairāk nekā 820 autobusu. Tā kā gaidāmi lielāki sastrēgumi, Svētku rīkotāji vērš uzmanību, ka ceļā uz un no darba būs jāpavada ilgāks laiks nekā ierasts. Rīcības komiteja aicina tos darbus, kuru pilnvērtīga izpilde ir iespējama arī attālināti, veikt no mājām.

Saistītās birkas