Ādažos atklāta izstāde "Digitālā plaisa"

Jau vismaz desmitgadi cilvēki nosacīti ir sadalīti divās grupās - tie, kuri vairums lietu kārto digitālajā vidē un tie, kuri tajā negrib un neprot iedzīvoties. Šī tēma ir aktuāla arī jaunajai māksliniecei Andai Dauburei jeb Andai Abstract.

Izstādē, kurai dots nosaukums “Digitālā plaisa”, abstraktā ekspresionisma manierē māksliniece lielākoties attaino dažādas norises dabā, kur arī smeļoties idejas saviem darbiem. Bet centrālais lielformāta darbs spilgti ataino, kā izpaužas digitālā plaisa mūsdienu sabiedrībā.

Anda Daubure, māksliniece: “Ir šī mijiedarbība, ir šī saskarsme un ir šī plaisa - šī sarkanā līnija kas iet, bet viņa nav tāda ļoti atdaloša. Mēs katru dienu esam kopā, tikai atšķiras tas, kādās mēs pasaulēs un realitātēs dzīvojam, un es šeit gribu runāt par šo kopā būšanu, par to, kā paaudžu maiņa notiek.”

Košajos un krāsainajos akrila un eļļas tehnikā gleznotajos darbos katrs izstādes apmeklētājs saredz ko citu - sev tuvu, bet pāri visam virmo enerģija, ko izstaro gleznas. Izstāde “Digitālā plaisa” Ādažu kultūras centrā būs apskatāma līdz 5.11., bet jau nākamā gada sākumā projekts “Digitālais lēciens mākslā” turpināsies Siguldā.