Aicina sniegt informāciju par sievietēm, kuras dzemdējušas, bet apgādībā nav zīdaiņa

7. martā Valsts policija saņēma informāciju, ka Dienvidkurzemes novada Grobiņas pagastā SIA “Eco Baltia vide” piederošajā atkritumu poligona šķirošanas punktā atrasts jaundzimušas meitenītes līķis. Valsts policijā turpina izmeklēšanu. 

Uzņēmuma “Eco Baltia vide” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Alise Zvaigzne norāda, ik dienu rūpnīcā ienāk milzīgs daudzums atkritumu, tāpēc nav zināma konkrēta vieta, no kuras mazulis atkritumos nonācis. “Tas, ko mēs varam teikt, arī skaidrs nav nekāds noslēpums, ka atkritumi uz šķirošanas rūpnīcā nonāk no ļoti daudz adresēm, no vairākiem Kurzemes reģioniem, no vairākiem atkrituma apsaimniekošanas operatoriem.”

Valsts policijā par notikušo sākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu jaundzimušā nāves iemeslu. Kriminālprocesā joprojām turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Veicot procesuālās darbības, ir pārbaudītas vairākas versijas, taču tās nav apstiprinājušās. 

Valsts policijas pārstāvis Kārlis Mazurs-Mago: “Šajā brīdī gribētu arī sabiedrību uzrunāt, ka Valsts policijā aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem būtu kāda informācija par sievietēm, kas ir bijušas gaidībās, bet uz šo brīdi šim sievietēm nav aprūpē zīdaiņa. Valsts policijai nodarēs jebkura informācija. Mēs arī pieļaujam, ne tikai par Kurzemes reģionu runājot, bet arī pieļaujam par pārējiem reģioniem, arī par valsti, jo versijas tiek dažādas izskatītas šajā brīdī. Tā kā tiks pārbaudīta jebkura iedzīvotāja informācija, tad jau arī mēs redzēsim – krimināla procesam noderīga vai nē.”

Pastāv iespēja, ka zīdaiņa māte nav stājusies grūtniecības uzskaitē, taču zināms, ka bērniņš iznēsāts pilnu grūtniecības laiku. Tāpat pašlaik policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka meitenīte nākusi pasaulē šī gada februārī. Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot, ja viņu rīcībā ir šāda veida informācija. Ziņot iespējams, ierodoties Valsts policijā, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai sūtot informāciju uz e-pastu “[email protected]”.