Airsoft vai peintbols – kurš sporta veids labāks?

Airsofts ir visā pasaulē labi zināms un pieprasīts sporta veids. Tas ir daudzu hobijs, ar ko cilvēki nodarbojas pat profesionālā līmeni. Kāda ir airsoft cena un kā notiek airsoft spēles? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lasi šajā informatīvajā rakstā!


Kas ir airsofts?

Airsoft ir militāras simulācijas sporta veids, kurā spēlētāji izmanto autentisku militārā stila taktiku un ieroču replikas. Airsoft ieroči cenas ziņā ir salīdzinoši dārgi, toties to kvalitāte un vizuālā līdzība pasaules mēroga kaujas ieročiem ir neticami augsta. Atšķirībā no peintbola, kurā izmanto krāsu bumbiņas, airsoftā lieto vidēji 6 mm mazas apaļas lodītes, kas izgatavotas no cietas plastmasas vai citiem materiāliem, piemēram, kukurūzas.


Airsoft spēles

Airsoft LV ir pieprasīts gan vienkārši kā izklaides iespēja, gan arī team building un vecpuišu ballīšu pasākumos. Var teikt, ka cilvēku interese par šo sporta veidu pieaug, tādēļ airsoft LV tiek rīkoti arī dažādi publiskie pasākumi jeb airsoft spēles. Airsofta pasākuma norise ir taktiskāka un spēlētāji katru darbību izdara pārdomātāk nekā tas parasti notiek peintbola mačos. Tiklīdz spēlētājs airsofta spēles laikā ir saņēmis trāpījumu no pretinieka, viņam ir jādodas malā, jāatņem sev viena “dzīvība” vai jārīkojas kā citādi atbilstoši konkrētā uzdevuma jeb misijas noteikumiem.

Airsoft cena

Airsoft cena, ja runājam tieši par ekipējumu, sastādīs vairākus simtus eiro. Pat virs tūkstoš eiro atkarībā no tā, cik profesionālu ekipējumu un cik daudz aksesuārus vēlies. Airsoft ieroči cenas variē no simts līdz tuvu vienam tūkstotim eiro. Izvēlas iespējas atbilstoši maciņa biezumam ir. Labā ziņa, ka airsoft cena spēlēm, tiklīdz pašam ir nokomplektēts viss ekipējums, nav diez ko augsta.

Airsoft spēles laikā ir jāmaksā par:

 • laukumu jeb poligonu;
 • bumbiņām, kuras ir salīdzinoši lētas;
 • instruktoru;
 • ekipējuma nomu, ja nav pašam savs.
 • Ja dalībnieks piedalās turnīrā vai sacensībās, var būt vēl papildu maksa par pasākuma rīkošanu. Tomēr kopumā airsoft cena ir zemāka nekā peintbolam ar krāsu bumbiņām. 


Foto: gunsnlasers.lv


Atšķirības starp airsoftu un peintbolu

Abi minētie sporta veidi pēc būtības ir līdzīgi – šaudīšanās aktivitātes, kurās mērķis ir gūt uzvaru pār otru komandu. Tomēr apskatot vairākas nianses, jo sevišķi ekipējumu, detalizētāk, tiem ir būtiskas atšķirības, kas tad arī nošķir spēlētāju izvēli par labu vienai vai otrai spēlei.

Viena no būtiskākajām atšķirībām ir tā, ka airsoft lv var spēlēt tikai no 16 gadu vecuma, bet peintbols ir piemērots arī jaunākiem bērniem. Gan airsoft lv, gan citviet pasaulē regulē likumi, kas paredz stingrus noteikumus laukumu izbūvei, ekipējuma iegādei un turēšanai u.c.


Atsķirības ekipējumā:

 • ieroči – airsofta ieroči ir veidoti maksimāli līdzīgi reāliem šaujamieročiem. Aptveres ar bumbiņām tiek pielādētas gluži kā īstiem ieročiem, kamēr peintbola marķierim (ierocim) krāsu bumbiņas tiek iebērtas caur piltuvei līdzīgu lielu aptveri. Tajā brīdī peintbola marķieris ir jātur vertikāli. Airsoft ieroči cenas ir lielākas, galvenokārt, izejmateriālu un vizuālā izskata dēļ;
 • munīcija – airsoftā tiek izmantotas nepilnus 6mm mazas plastmasas bumbiņas, kuras ir vieglas un lētas, tādēļ spēles laikā tās var nēsāt līdzi un pielādēt aptveri jebkurā mirklī. Tomēr ar peintbola krāsu bumbiņām ir vieglāk redzēt trāpījumu krāsu pleķa dēļ. Airsoft spēles norisē ir jāievēro vīru princips, godīgi atzīstoties, ja pretinieks ir Tev trāpījis;
 • sejas maska – airsoft spēles laikā ir obligāti jāvelk aizsargbrilles, un ir atļauts izvēlēties starp daļējo vai pilno sejas masku, kamēr peintbolā obligāti jāvelk pilna maska, kas nosedz visu seju. Pieredzējušāki airsoft spēlētāji var izvēlēties arī tikai brilles. No tā tiek ietekmēta arī airsoft cena;
 • bruņas – peintbola spēlētāji mēdz vilkt bruņas, lai pasargātu ķermeni no zilumiem un sasitumiem, kas var rasties trāpījuma gadījumā. Airsoftā parasti bruņuvestes nevelk, taču var izvēlēties elkoņu un ceļgalu sargus;
 • ekipējuma izturība – peintbola pistoles parasti ir ļoti izturīgas un kalpo daudzus gadus pat lietojot tās regulāri. Lētas airsoft replikas var plīst biežāk un tām ir nepieciešama regulāra apkope vai pat remonts. Airsoft ieroči cenas ziņā ļoti variē, tomēr ir ieteicams izvēlēties dārgākas un kvalitatīvākas replikas, lai spēles norise būtu komfortablāka un ekipējums kalpotu ilgāk.

Abiem sporta veidiem ir savi plusi un mīnusi. Izvēle, galvenokārt, ir atkarīga no tā, ko Tu vēlies – stratēģisku, realitātei pietuvinātu spēli vai jautru un dinamisku pasākumu ģimenes lokā. Peintbols joprojām ir topa augšgalā vecpuišu ballītēs un arī korporatīvajos pasākumos, kamēr airsoft izvēles draugu kompānijas, kas vēlas atpūsties no ikdienas stresa. Šī militārā kaujas simulācijas spēle kļūst arvien populārāka un cilvēki arvien vairāk uzdrošinās to pamēģināt. Lai arī airsoft cena pirmajā mirklī var šķist visai augsta, pamēģinot Tu sapratīsi, kas veido šīs izmaksas.

Foto: gunsnlasers.lv


Svarīgākie airsoft spēles noteikumi

Kā jau minējām iepriekš, airsoft pasākuma norisi stingri regulē likums. Lai arī katrā valstī tie ir atšķirīgi, būtiskākās nianses ir vienādas.


Galvenie airsoft spēles noteikumi:

 1. spēle var notikt tikai speciāli pielāgotos un norobežotos laukumos tā, lai tajos brīvi nevarētu iekļūt nepiederošas personas bez aizsargmaskas;
 2. ārpus spēles laukuma ieroci nedrīkst tēmēt uz cilvēkiem, drošinātājam jābūt uz off;
 3. spēles gaitā nedrīkst fiziski un verbāli aizskart citus spēlētājus;
 4. airsoft spēles gaitā jāizvairas tēmēt pa pretinieka galvu;
 5. nedrīkst šaut pa lampām, kamerām, izkārtnēm, ugunsdrošības u. tml. ekipējumu;
 6. nedrīkst šaut pa miglas ierīcēm, lāzera gaismām u. tml. atribūtiem, kas paredzēti spēles uzlabošanai;
 7. nedrīkst ieiet spēles laukumā, kad spēle ir jau sākusies;
 8. kad spēle ir beigusies, aptvere ir jāizņem;
 9. jāizrāda respekts un cieņa pret instruktoru un citiem spēlētājiem;
 10. aizliegts šaut pa pretinieku no pārāk tuvas distances. Tādā gadījumā “trāpījumu” pasaka ar vārdiem.


Airsofts tiek uzskatīts par īstu vīru spēli, jo daudzi noteikumi balstās uz godīguma principu. Tomēr tieši tas ir viens no iemesliem, kas patīk šī sporta veida cienītājiem. Spēles laukumā nesastapsi bērnišķīgus izgājienus no citiem spēlētājiem. Jā, airsoft cena var būt visi liela, tomēr visām izmaksām ir savs pamatojums.


Kāpēc cilvēki izvēlas nodarboties ar airsoftu?

Airsofts sniedz patiešām reālistisku pieredzi un lieliskas emocijas. Turpini lasīt, uzzini, kādēļ aktīva dzīvesveida (un ne tikai) piekritēji labprāt izvēlas šo sporta veidu un, iespējams, ka pēc šī raksta izlasīšanas arī Tu vēlēsies pamēģināt!

1. Fizisks treniņš

Nodarbojoties ar airsoftu, Tu vari uzturēt sevi formā! Ja iet uz sporta zāli vai vienkārši skriet pa stadionu Tev šķiet garlaicīgi, tad airsoft spēles noteikti būs interesantāks veids, kā izkustēties. Pasākuma gaitā būs gan spēka un izturības treniņš, gan arī kardio, skrienot no viena slēpņa uz otru. Airsoft replikas ir gana smagas, jo tās ir maksimāli pietuvinātas reāliem kaujas ieročiem. 

2. Komandas saliedēšana

Spēlējot šo taktisko spēli, Tu vari saliedēt savu darba kolektīvu vai draugu bariņu. Pavadīt kopā laiku jautri un interesanti. Tāpat tā ir iespēja satikt jaunus domubiedrus, iepazīstoties gan ar profesionāļiem, gan amatieriem.

3. Kvalitāte

Kā minēts jau iepriekš, airsoft cena var būt visai augsta, tomēr reiz iegādājoties kvalitatīvu ekipējumu, tas kalpos patiešām daudzus gadus. Līdz ar to ieguldītā nauda atmaksājas. Turklāt, komforts, ko jutīsi spēles laikā, būs patiesi izcils un Tu vairs nekad negribēsi turēt rokās lētas plastmasas replikas.

Airsoft cena nedrīkst būt šķērslis, lai izmēģinātu šo sporta veidu. Mēs iesakām Tev doties uz kādu publisko jeb atvērto airsoft pasākumu, lai pamēģinātu un satiktos ar citiem spēlētājiem. Šādas spēles piedāvā aktīvās atpūtas parks “GUNSnLASERS”, kuru laukumi atrodas vairākas lokācijās Rīgā.


Apmeklē mājaslapu www.gunsnlasers.lv vai raksti e-pastu uz [email protected] un piesaki savu spēli! Sazinoties, uzzināsi, kāda būs airsoft cena un pieejamie spēles laiki. Tiekamies laukumā!