Aizvadīta aukstākā nakts šoziem

2.janvāra rītā gaisa temperatūra Latvijas ziemeļaustrumos pazeminājusies līdz -21 grādam, un tik liels sals valstī ir pirmo reizi kopš 2023.gada 10.marta, kad Vidzemes augstienē termometra stabiņš noslīdēja līdz -26 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra šajā ziemā bija -17 grādi naktī uz 9.decembri Vidzemes ziemeļos.

Piecos rītā gaisa temperatūra valsts novērojumu stacijās bija no -6 grādiem Liepājā un Rucavā līdz -20,6 grādiem Alūksnē.

Valsts lielākajā daļā valda kailsals. Alūksnē ir vidēji četri centimetri sniega, pārējās novērojumu stacijās sniega biezums nepārsniedz vienu centimetru.

Pūš mērens austrumu, ziemeļaustrumu vējš, kas pastiprina aukstuma sajūtu. Vēja ātrums brāzmās sasniedz 7-13 metrus sekundē.

Mākoņi tikai daļēji klāj debesis, vietām Kurzemē snieg.

Rīgā gaiss atdzisis līdz -13 grādiem. Vējā, kas pūš no austrumiem ar ātrumu četri metri sekundē, brāzmās līdz deviņiem metriem sekundē, sajūtu temperatūra ir aptuveni -20 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -8,2 grādiem Alūksnē līdz +0,1 grādam Rucavā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 1.janvārī bija +22 grādi Spānijas dienvidos un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -38..-39 grādi Somijas vidusdaļā un vietām Krievijā, kā arī -40 grādi Zviedrijas ziemeļos. Tas ir līdz šim lielākais sals Eiropā šajā ziemā.


Foto: Edijs Pālens/LETA