Alūksnes skrejlapu lietai uzmanību pievērsis arī Valsts drošības dienests

Pagājušas divas nedēļas, kopš vairākās Alūksnes daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās bija izplatītas dezinformācijas skrejlapas ar aicinājumu nevakcinēties. Taču skrejlapu lietai uzmanību pievērsis arī Valsts drošības dienests.

“Viss šis ir eksperiments”; “Pēc vakcīnas saņemšanas ir fiksēti desmitiem nāves gadījumu”; “Pēc potes ir pārpildīta Rēzeknes slimnīcas reanimācijas nodaļa” – tie ir daži vēstījumi, kas tika izplatīti lapiņās latviešu un krievu valodā Alūksnes daudzdzīvokļu ēku pastkastītēs. 

ReTV Ziņu dienesta uzrunātie māju iedzīvotāji šādu rīcību vērtē negatīvi. Kurš tās izplatījis, vairāk gan nekas zināms neesot. Gita, alūksniete, stāsta: “Nu, mums šeit bija pie pastkastītēm, pa zemi mētājās”.

Edgars, alūksnietis, pauž: “Jā, bija trīs lapiņas, bet es pats viņas salocīju un izmetu ārā. Tāpēc, ka mums visa ģimene ir vakcinējušies, vēlamies, lai citi arī vakcinējas. Drošāk. Salikts uz palodzēm un piesprausts pie dēlīša, ar tādām savādām bildēm, kur cilvēki pakārti un tā. Trakums. “

Attēls ar pakārtiem cilvēkiem bijis visbiedējošākais, tā neilgi pēc skrejlapu izplatīšanas, atzinuši iedzīvotāji arī vietējam laikrakstam “Alūksnes un Malienas ziņas”. Tajā krievu valodā bija vēstīts par kādu notikumu pirms vairāk nekā 70 gadiem. Tajā bija šāds teksts: “Viņi gribēja vakcinēt visus cilvēkus. Nirnberga. Ārstu-slepkavu lieta. Ārstu tiesāšana noslēdzās 1947.gada 20.augustā ar lēmumu - pakārt par eksperimentu veikšanu ar cilvēkiem.”

Pie daudzdzīvokļu mājām, kur skrejlapas bija izplatītas, sastaptie alūksnieši atzīst, tā bijusi tikai viena tāda reize. Daži, kuri gan nevēlējās savu viedokli paust publiski, minēja, ka tādas esot bijušas izvietotas arī citviet publiskās vietās pilsētā. Neviens no ReTV Ziņu dienesta uzrunātajiem alūksniešiem gan nezināja, kurš tās varētu būt bijis izplatījis. Alūksnietis Edgars saka: “Nē, te policija staigāja un prašņāja, bet neviens nezina. Nepatīk tas pašam. Provocēt citus nedarīt. Nezinu.” Gita, alūksniete: “Nav ne jausmas un arī neinteresē.”

Valsts policijā informē, ka par pirms pāris nedēļām izplatītajām dezinformācijas skrejlapām turpinās resoriskā pārbaude un faktu pārbaude. Arī Valsts drošības dienests ReTV Ziņas informē, ka šis gadījums ir piefiksēts. Sazinoties arī ar Alūksnes novada pašvaldību, tur pauž, ka notikušais satrauc, taču arī šobrīd plašākas informācijas nav. Pašvaldība aicina iedzīvotājus sekot līdzi informācijai par vakcinācijas iespējām Alūksnes vakcinācijas centrā augustā. 


Foto: aluksniesiem.lv