Aptaukošanās mūsu četrkājainajiem draugiem

Ne tikai cilvēki arvien vairāk cieš no aptaukošanās – tās pašas problēmas var piemeklēt mūsu mājdzīvniekus. Diemžēl šī nav reta problēma. Vācijā tā skārusi 52% suņu un kaķu. Bieži aptaukošanās izraisa citas slimības, piemēram, diabētu. 

Mēs palīdzam. Jo jums rūp

Par laimi, jūs un jūsu četrkājainais pacients neesat vieni. “Josera” var palīdzēt novērst svara problēmas un diabētu, izmantojot pareizo barību: “Josera Help Weight & Diabetic”. 

Šī diētiskā barība ar samazinātu kaloriju un cukuru sastāvu ir lieliski piemērota dzīvnieku svara regulēšanai. Izmantojot dalītās barošanas un barības daudzuma ieteikumus iepakojuma aizmugurē, jūs paši varat izlemt, vai jūsu četrkājainajam draugam vajadzētu samazināt vai uzturēt esošo svaru. 

Receptēs ir daudz šķiedrvielu, kas uztur normālu cukura līmeni asinīs un palīdz nodrošināt dzīvnieka sāta sajūtu pēc ēšanas. Šajos produktos esošais fitogēnu komplekss izmanto ingvera saknē esošās vērtīgās vielas.

Atbilstošas un garšīgas receptes nozīmē, ka “Josera Help Weight & Diabetic” barība var palīdzēt sunim samazināt svaru un sasniegt vai uzturēt ideālo svaru, nenoslogojot viņa orgānus. Uzturs saglabā muskuļu masu, savukārt samazinātais cukura sastāvs piemērots arī diabēta ārstēšanai.


Aptaukošanās mērīšana un noteikšana

Lieko svaru un aptaukošanos lielākoties izraisa nesabalansēts uzņemtās un patērētās enerģijas daudzums. Tā rezultātā ķermenī veidojas papildu tauku slāņi. To ietekmē arī saslimšanas un medikamentu lietošana. Dažām šķirnēm, piemēram, labradoriem pat ir nosliece uz aptaukošanos.

Lai uzzinātu, vai dzīvniekam ir liekais svars, jūs varat noteikt tā ķermeņa stāvokļa rādītāju. Jāizvērtē suņa augums – vai tam virs ribām ir plāna vai ļoti bieza tauku kārta? Vai labi redzams viduklis vai arī izspiežas kauli? 

Nedaudz patrenējoties, ķermeņa stāvokļa rādītāju iespējams ātri noteikt arī mājas apstākļos. Izmanto šo tabulu ķermeņa stāvokļa novērtēšanai. 

Aptaukošanās sekas suņiem

Sliktākais ir tas, ka liekais svars var radīt negatīvas sekas mūsu četrkājainajiem draugiem. Cita starpā viņiem ir augstāks risks iegūt locītavu saslimšanas vai cukura diabētu. Diagnostika un ārstēšana vienmēr jāveic ar veterinārārsta atbalstu. 

Kā tagad rīkoties? Veselīga svara samazināšana! Būtiska loma ideālā svara atgūšanā ir barībai – labākā ir barība ar zemu enerģijas blīvumu. Enerģijas tērēšanai un muskuļu veidošanai ir svarīgi arī atbilstoši fiziski treniņi. 

 

Veselīga svara samazināšana ir lēns process

Lai būtu droši, ka svara samazināšanas procesā netiek pārslogoti orgāni, ideālā gadījumā sunim nedēļas laikā būtu jāzaudē 1% vai, maksimums, 2% svara. Lai tam izsekotu, suni var reizi nedēļā svērt, katru reizi uz tiem pašiem svariem. Šis ir labākais veids, kā mērīt panākumus.

Nulles kaloriju diētas ir absolūti izslēgtas – tās var būt ļoti bīstamas. Lai arī ir tiesa, ka svaru var samazināt, uz pusi samazinot pašreiz doto barības daudzumu, dzīvnieks nesaņems pietiekami daudz veselībai būtisku uzturvielu un niecīgais barības daudzums var izraisīt lielu neapmierinātību kā mājdzīvniekos, tā cilvēkos. Un galu galā neapmierinātība ir viens no lielākajiem veiksmīgas diētas draudiem.

Josera – WE HELP BECAUSE YOU CARE 

Bertas Nams – veterinārā lieltirgotava kopš 2002. gada

Foto: Freepik; ilustratīvs