Ārsti atgādina par bērnu drošību vasarā

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Kuldīgas slimnīcā tika iepriecināti gan Bērnu nodaļas pacienti, gan tie bērndārznieki, kuri sarūpējuši dažādas mantas slimnīcas mazo pacientu drosmes kastei. Te viesojās Dakteri Klauni. Viņi kopā ar bērniem smējās, jokoja, dziedāja, vingroja un dejoja. Bet lai kopā nebūtu jāraud, ārsti atgādina par drošības ievērošanu ikvienā izklaidē – gan pārvietojoties ar kādu braucamrīku, gan esot ūdenī, gan uzturoties saulē, arī lecot batutā.

Dakteriem Klauniem Pepī un Tuklim Jaukulim rīts sākas ar rosīšanos Kuldīgas slimnīcā. Vispirms viņi satiekas ar bērniem no divu bērnudārzu grupiņām. Iepriecinājums ir kā pateicība par to, ka šie bērni papildināja slimnīcas drosmes kasti ar jaunām mantām, kuras saņem tie bērni, kas nonākuši Kuldīgas slimnīcā.

Šobrīd Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļā pacienti nonākuši dažādu iemeslu dēļ. Ir gan gūtas traumas ceļu satiksmes negadījumos, gan pusaudži pārmērīgi lietojuši apreibinošas vielas, gan arī citas veselības problēmas. Veselība sašķobījusies arī mazajam Artūram. Uzzinot, ka būs dakteri Klauni, viņš tos ļoti gaidīja. Pēc nelielas iepazīšanās smaids vairs nepazuda no viņa sejas.  

Bērni slimnīcā nonāk biežāk, nekā vajadzētu, turklāt liela daļa nelaimju nebūtu, ja tiktu ievērota drošība, uzsver ārsti. Kuldīgas slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vadītāja Līga Vaģele saka – ir jēdziens – gandrīz noticis nelaimes gadījums. Ja bērns brauc ar velosipēdu bez ķiveres regulāri, viņš regulāri ir apdraudēts, bet nelaime uzreiz nenotiek, līdz pienāk liktenīgā reize. “Tāpēc tie bērni īstenībā jau vecākiem ir iedoti. Ar tādu domu, kad viņiem viņi ir kaut kādu dzīves posmu jāpasargā. Viņš jau tajā vecumā, it sevišķi pirmsskolas vecumā, prātā vēl nav tik nobriedis, lai riskus izvērtētu.”

Viens no draudiem šobrīd ir pārkaršana. Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļas vadītāja Ieva Zemarāja: “Īpaši pieskatāma ir zīdaiņu grupa. Ja bērniņš ir vai auto krēsliņā, vai ratos, tad noteikti ir jāskatās, kāda ir bērna temperatūra, cik viņš komfortabli jūtas. Tiem ratiņiem noteikti nedrīkst būt pārsegs pāri, nekādas segas, nekādi speciāli aizliktnīši, jo tās pazīmes ir diezgan ātri noritošas, ne vienmēr vecāki to pamana.”

Arī batuti, peldēšanās, lēkšana ūdenī ir traumatiskākās izklaides, kas, neievērojot drošību, labākajā gadījumā beidzas slimnīcā.