Zita Petruseviča - mājražotāja. Sīrupi un ievārījumi no augiem, ogām un augļiem

Kā mājražotāja darbību uzsāku 2019. gadā, tomēr pirmie izmēģinājumi tapa jau 2015. gadā. Toreiz kādā žurnālā izlasīju par augu sīrupu gatavošanu. Sīrupu gatavošanā izmēģināju augus no dārza un pļavas. Neatceros gan, kurš augu sīrups bija pirmais... Sākumā augu sīrupi tapa ģimenei, vēlāk tie tika dāvināti citiem. Reiz draudzene jautāja vai varētu tos iegādāties dāvanām… un tā viss sākās!

Augi tiek audzēti savā un mammas dārzā - piparmētra, salvija, kolas zāle, pūķgalve, plūškoka ziedi un ogas. Pļavā un mežā lasu pumpurus, čiekurus, viršus, gaiļbiksītes, pienenes, vīgriezi, sarkano āboliņu un citus augus. Augu sīrupus izmanto veselības uzturēšanai un stiprināšanai. Tos var izmantot arī kā deserta sastāvdaļu - pie putras, saldējuma, pankūkām, vafelēm, saldināt sulas un smūtijus vai pagatavot atspirdzinošu augu limonādi ar gāzētu vai negāzētu ūdeni!

Manis ražotie ievārījumi top no dārza veltēm, kas izaug manā un mammas dārzā. Tie ir rabarberi, sausserži, cidonijas, jāņogas, upenes. Ievārījumu receptes esmu atlasījusi gadu gaitā, daļu izdomājusi pati. Tādus “plikos” ievārījumus un sīrupus negatavoju. Es tos “ieģērbju” interesantās garšu kombinācijās. Pavasaros gatavoju pesto ar nātrēm, vasarā no bazilika, ko izaudzēju savā siltumnīcā.

Rada Zita populārākie produkti ir kreptīgā gurķu zapte, ziemīgais upeņu sīrups, Zitas gardais ievārījums, sīrups ar cidoniju un ingvera gabaliņiem, plūškoka ogu un ziedu sīrupi, vīgriezes sīrups, sarkanā āboliņa u.c. sīrupi.

Esmu piedalījusies Novada garšas konkursos, visi iesniegtie produkti ieguvuši godalgas. Kopumā esmu ieguvusi vienu zelta, divas sudraba un trīs bronazas medaļas. 2022. gadā saņēmu atzinību kā mazais ražotājs Valmieras novadā. Esmu ieguvusi iespēju izmantot zīmi “Radīts Valmieras novadā”. Priecājos, ka man ir tāda iespēja. Tā varu būt daļiņa no Valmieras un ar to lepojos!

Mani klātienē var satikt tirdziņos: Valmierā katru ceturtdienu ir Reko tirdziņš, tajā piedalās vietējie mājražotāji. Tirdziņos ir iespēja tikties ar pircēju “aci pret aci” un uzzināt, kas garšo un kas vajadzīgs veselības stiprināšanai. Tikai tirdziņos pircējs var izgaršot produktus un uzdot jautājumus ražotājam, tāpēc iesaku to izmantot! 

Cenšos gūt jaunas zināšanas augu pasaulē… gatavoju un izmēģinu dažādas ziedes un tinktūras, ābolu un ogu etiķus. Jauns produkts, ko piedāvāju pircējiem ir oksimels.


Mani vari atrast arī sociālajos medijo: 

https://www.facebook.com/radazita

https://www.instagram.com/rada_zita/


Mana devīze ir – garšpilnai dzīvei!