Atrast sevi. Jauniešu diena Madonā

Ar sarunām par aktuālām tēmām,  sportiskām un radošām aktivitātēm, kā arī jauno muzikālo  talantu parādi Madonā aizvadīta jau par tradīciju kļuvusī Jauniešu diena, kurai šogad dots nosaukums “Esi tu pats!”. 

Jauniešu dienas dalībnieks no Vestienas Vasīlijs: “Šeit notiek pasākums jauniešiem, es arī pats esmu iepriekšējos gados piedalījies to organizēšanā. Arī šogad palīdzu. Iesaku ikvienam nākt un izbaudīt, jo te ir tik daudz aktivitāšu. Ir forši!”

Evelīna no Madonas: “Visforšākais, ka tieši vasaras beigās ir iespēja atpūsties, izklaidēties. Šādus pasākumus gribētos vairāk.  Te var satikt draugus, kas nedzīvo Madonā, var uz skatuves padziedāt, padejot.”

Madonas novada Jauniešu domes vadītāja Samanta Rumpīte: “Ir vajadzīga šāda diena, kad tu tiešām apzinies, ka esi jaunietis. Kad ir iedota brīvība, kad vari nākt sapazīties. Madonas novadā ir 3600 jauniešu, ja visi sanāktu kopā, padomājiet, kāds te būtu spēks, cik mēs varētu visu ko izmainīt! “

“Es saku, ka mums ir brīnišķīgi  jaunieši. Tas viss, kas te šodien notiek, ir viņu pašu organizēts, es tikai esmu tas cilvēks, kas pasaka, kā un ko mēs varam atļauties. Taču visas aktivitātes, visus runātājus domā viņi,” saka vecākais speciālists jaunatnes un  ģimenes politikas jomā Inga Strazdiņa. 

Kā uzsver madonieši, liels nopelns jauniešu aktivitātes veicināšanā  ir pagastos izveidotajiem jauniešu centriem un jaunatnes darbiniekiem, kā arī  Madonas novada Jauniešu domei, kurā apvienojušies aktīvisti gan no pilsētas centra, gan pagastiem.

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs: “Jaunieši mums ir ļoti aktīvi visā novadā. Viņi ir spēks, ja šādu dienu spēj noorganizēt. Man simpatizē šodienas moto “Esi tu pats!”. Atrast sevi, to, kas esi, ko dari un kas gribi būt! Caur šādiem pasākumiem viņi apliecina sevi, un mēs varam lepoties ar vņiem.”

“Mēs esam viens no retajiem novadiem, kur jauniešu centrs ir gandrīz katrā pagastā. Mums ir 18 jauniešu centri, jaunietim šis pakalpojums ir pieejams. Tur, pagastos, ar viņiem darbojoties, viņiem paveras iespējas, rodas idejas. Viņš kļūst aktīvāks, kaut ko grib darīt arī plašāk, visā novadā. Un tas ir tas, ar ko mēs tiešām varam lepoties,” saka Strazdiņa.

Jāpiebilst, ka šogad Madonā aizritēja jau 11. Jauniešu dienas, kas iezīmējas kā krāšņs un pārdomāts pasākums ar izklaidējošu, tai pašā laikā  izzinošu un izglītojošu saturu. Foto: Freepik; ilustratīvs