Rietumvalstu flotes manevros Baltijas jūrā atstrādās reakciju uz Krievijas uzbrukumu

Baltijas jūrā drīzumā sāksies lieli rietumvalstu flotes manevri, kuros tiks atstrādāta reakcija uz Krievijas uzbrukumu reģionā, piektdien pavēstīja Vācijas karaflotes komandieris viceadmirālis Jans Kristiāns Kāks.

Manevros piedalīsies aptuveni 30 kuģi un vairāk nekā 3000 rietumvalstu karavīru.

"Mēs Krievijai sūtam skaidru vēstījumu par modrību: ne jau mūsu dežūras laikā," žurnālistiem Berlīnē sacīja Kāks. "Ticamā atturēšanas stratēģijā jābūt ietvertām spējām uzbrukt."

Manevri "Northern Coasts" sāksies 9.septembrī un ilgs divas nedēļas.

Tajos piedalīsies karavīri no visām Baltijas jūras reģiona NATO valstīm, Zviedrijas, kas drīzumā pievienosies aliansei, kā arī ASV, Kanādas, Nīderlandes, Beļģijas un Francijas.

Tiks atstrādātas jūras desanta operācijas un uzbrukumi sauszemei no jūras.

ASV dalībai manevros nosūtīs kuģi "Mesa Verde", sacīja Kāks.

Kuģa garums ir vairāk nekā 200 metru. Tas var pārvadāt un jūras desanta operācijās krastā izsēdināt 800 jūras kājnieku.

Manevriem, kas notiks Latvijas un Igaunijas piekrastē, viens no galvenajiem uzdevumiem būs jūras ceļu drošības garantēšana Baltijas jūrā.

"Somija un Baltijas valstis ir teju par 100% atkarīgas no jūras piegādes ceļiem Baltijas jūrā," sacīja Kāks. 

"Ja Suvalku koridors tiks nobloķēts - un to var izdarīt vienkārši, jo tur ir tikai divi ceļi un viena dzelzceļa līnija -, tad mums paliek tikai jūras ceļi," skaidroja Kāks.

Jau ziņots, ka no 5.septembra līdz 2.oktobrim visā Latvijā notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētās visaptverošās valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023".

Mācībās piedalīsies karavīri un zemessargi no visām NBS vienībām, kā arī valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma karavīri un rezerves karavīri.

Kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Tāpat mācībās būs iesaistīti sabiedroto karavīri no ASV, Dānijas, Igaunijas un Lietuvas. Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, NATO spēku integrācijas vienība Latvijā, Kanādas bruņoto spēku pavēlniecība Latvijā.