Svarīgākā ir vēlme darīt. Gulbenē Izglītības gadatirgus

Tuvojoties mācību gada sākumam, Gulbenes pilsētas skvērā norisinājies pasākums, lai veicinātu novada iedzīvotāju interesi par jaunu prasmju apgūšanu ar uzsvaru, ka to var un vajag darīt visos vecumos. 

Ieva Mūrmane, Gulbenes novada kultūras centra vadītāja vietniece amatiermākslas jautājumos, stāsta: Izglītības gadatirgu organizē Gulbenes novada kultūras centrs. Un gribas piesaukt saukli – mūžu dzīvo, mūžu mācies! Jo tāds ir šī pasākuma mērķis –, lai ikvienam mūsu pilsētas skvērā būtu iespēja satikt gan izglītības iestādes, gan privātos sektorus, kas piedāvā dažādus pulciņus, kolektīvus, dažādas prasmes. Un tas savukārt raisītu vēlmi sevi pilnveido un apgūt jaunas prasmes.” 

Izglītības gadatirgus ir netradicionāls pasākuma formāts, kādā pilsētas iedzīvotāji var daudz vieglāk iepazīt interešu izglītības piedāvājumu Gulbenes novadā. Tas norisinās jau otro gadu, arī dalībnieku skaits salīdzinājumā ar pērn aizvadīto pasākumu ir audzis. “Mēs esam vietējais mācību centrs “Austrumvidzeme”. Es esmu direktore Aija Kalēja, un mēs šodien popularizējam neformālo izglītību – puzuru un smaržu darināšanas meistarklase. Piedalāmies šogad pirmo reizi. Mēs paši uzzīmējām, kopā ar jauniešiem, stendus, kur var nofotografēties apdares darbu strādnieka un konditora profesijā. Mums ir arī profesionālās tālākizglītības programmas. Un cilvēkiem arvien vairāk patīk mūžizglītība, interešu izglītība, un mēs mēģinām veidot tādas programmas, kas ir pēc cilvēku pieprasījuma.”

Vēl lielu atsaucību pasākuma laikā izpelnījās jauniešu centra stends, kurā ikviens varēja atrast sev interesējošu nodarbi. “Mēs piedāvājam radošās darbnīcas, kurās mūsu pašu jaunatnes darbinieki pasniedz jauniešiem, izzinošas spēles un arī spēles, kas palīdz atraisīties, izveidot komunikāciju. Tās palīdz jauniešiem padomāt par saviem sapņiem. Kā arī hennas, ko jaunieši paši māca. Šobrīd mums norisinās starptautisks projekts, līdz ar to jaunieši, kas ieradušies pieredzes apmaiņā, rādīs dažādus deju soļus,” saka Valērija Stībele, jauniešu centra “Bāze” vadītāja. 

Pasākumu izbaudīja un apmeklēja iedzīvotāji visos vecumos. Kāds izmantoja iespēju nofotografēties, kāds izmēģināt aušanu uz stellēm, bet vēl kāds gatavojās nākamajam darbam cēlienam. “Guvu iedvesmu, idejas, praktiskas lietas. Kā drusciņ iziet no tā ikdienas mācību procesa un paskatīties citādāk uz to mācību stundu,” pauž Ināra, skolotāja, pasākuma apmeklētāja. Tātad katrs šeit varēja atrast, ko noderīgu un izmantot iespēju satikt visa veida izglītības pakalpojumu sniedzējus. Lai apgūtu jaunas prasmes, svarīgākā ir vēlme darīt!


#SIF_MAF2023