Attālināto mācību dēļ skolēniem Ogrē dala pārtikas pakas

Attālināto mācību dēļ apritē atgriežas pārtikas pakas - tiem skolēniem, kuri mācās mājās. Kā norāda Ogres izglītības pārvaldē, Covid-19 realitāte mūs sasniegusi ļoti ātri.

Jau aizvadītajā nedēļā četrās Ogres novada skolās tika konstatēta saslimšana ar Covid-19 infekciju. Šobrīd karantīnā atrodas 19 klases gan Ogres un Lielvārdes, gan Jumpravas pagasta skolās. Tāpēc Ogres novada dome lēmusi no 20. septembra skolēniem izsniegt pārtikas pakas. “Covid-19 realitāte, karantīna un pienākums mācīties no mājām, nevis skolā - ļoti ātri sasniedzis mūsu novadu. Tas, ko mēs Ogres novadā esam izdarījuši, esam vienojušies par kārtību, kādā mēs nodrošinām ēdināšanas pakas 1.-4. klašu skolēniem un ģimenēm, kurām šis īpašais pabalsts pienākas, un mēs rēķināmies, ka šādu karantīnā esošu bērnu būs arvien vairāk, līdz pat tam, ka kaut kādā brīdī tā varētu būt būtiska daļa vai vairākums bērnu, kas varētu mācīties no mājām,” saka Igors Grigorjevs, Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs.

Trīs bērnu mamma Sanita no Ikšķiles, kurai viens no bērniem atrodas karantīnā, ReTV Ziņām norāda, ka ne visus produktus, ko jau aizvadītajā gadā izsniedza pakās, ģimenē lieto. “Protams, jebkurš atbalsts ir atbalsts, mēs par to priecājamies. Bija pārtikas produkti, kurus mēs ikdienā neizmantojam, šis tas vēl stāv plauktos. Tā kā, ja tas būtu naudiskā izteiksmē, tas būtu vērtīgāk, tad mēs varētu iegādāties tās kvalitātes vai zīmola produkciju, pie kā esam pieraduši un kas pašiem garšo.”

Ministru kabineta noteikumi pašvaldībām paredz trīs veidus, kā nodrošināt pusdienas attālināto mācību laikā – izsniegt pakas, nodrošināt jau sagatavotas siltas pusdienas vai pārtikas talonus. Ogres Izglītības pārvaldes vadītājs norāda - pēc reformas novads ir viens no lielākajiem, siltu pusdienu piegāde ģimenēm nav iespējama, tāpēc tiek domāts, kā veidot kvalitatīvu paku saturu.

Ja aizvadītajā semestrī ģimenēm tika izsniegtas pārtikas pakas ar konkrētu produkciju, kā, piemēram, auzu pārslas vai makaroni, tad šajā gadā paku saturu papildinās arī ēdienu receptēm, lai var pagatavot no konkrētās produkcijas veselīgu un gardu maltīti. Savukārt talonu sistēma Ogres novadā netiek izskatīta, jo tā nevecinot veselīgu konkurenci.

Ventspilī, kur ar Covid-19 inficēti 17 audzēkņi un viens pedagogs, nedēļas laikā dubultojies kontaktpersonu skaits, pagaidām jautājums par pusdienu nodrošināšanu karantīnā esošajiem netiek aktualizēts. Latvijas Pašvaldību savienībā ReTV Ziņām norāda - pagaidām nav statistikas, cik pašvaldībās jau tiek nodrošinātas pakas, taloni vai pusdienas attālināto mācību laikā. Rīcību nosaka katra vietvara pati. 


Foto: Freepik