Babītē būs jauna ugunsdzēsības stacija

Pēc 40 gadiem meža ugunsdzēsējiem Babītē atkal būs jauna ugunsdzēsības stacija, kuras lielākais ieguvums būšot garāža, kurā ugunsdzēsības auto var ērti iebraukt un izbraukt. Valsts meža dienesta (VMD) vēsturē tā ir otrā jaunā ugunsdzēsības stacija, bet savu kārtu uz atjaunošanu vai uzlabošanu gaida arī pārējās 13. 

Meža ugunsgrēki mēdzot būt pat decembrī, tomēr šoreiz satraukumam nav pamata. Rīgas reģionālās virsmežniecības Babītes mežniecībā šodien pienākusi ilgi gaidītā diena, kad ugunsdzēsības auto var iebraukt jaunajā ugunsdzēsības stacijā. “Vecajā ēkā ar grūtībām varēja iebraukt, šeit var brīvi iebraukt mašīnas. Arī izbraukt vecajā ēkā bija problēmas. Ja jāsteidzas uz ugunsgrēku, kamēr tur lēnā garā izbrauc. Arī profesionalitāte bija vajadzīga lielāka,” saka Dzintars Rozens, VMD pārstāvis.

Stāstot par jauno ugunsdzēsības staciju, ilggadējam ugunsapsardzības inženierim acis mirdz arī tāpēc, ka līdz ar jaunās ēkas izbūvi darbiniekiem būšot daudz labvēlīgāka atmosfēra un iespēja arī atpūsties. Rozens: “Atpūta vispār bija projām mašīnām. Bija jānāk atpakaļ uz mašīnām, lai brauktu. Nebija viss kompleksi, kā šeit.”

VMD vēsturē Babītē būs otrā jaunā stacija, kas būvēta speciāli šim nolūkam. Tās izbūve izmaksājusi vairāk nekā pusmiljonu eiro. “Lēmums uzbūvēt jauno ugunsdzēsības staciju Babītē tika pieņemts tāpēc, ka vidēji no kopējā mežu ugunsgrēku skaita Latvijā 25% ugunsgrēku tiek dzēsti Babītes mežniecības teritorijā. Tas ir Mārupes, Salaspils un Olaines pagasts,” norāda Zigmunds Jaunķiķis, VMD pārstāvis.

Pirmā no jauna uzbūvētā ugunsdzēsības stacija pagājušajā gadā tika atklāta Tukumā, bet vismaz uzlabojumi vajadzīgi arī pārējām 13 ugunsdzēsības stacijām. Tomēr visu nosaka finansējums.

Vēl aktuālāks jautājums par staciju labiekārtošanu ir darbinieku piesaiste. Ik gadu sezonas darbam, kuru nosaka arī laika apstākļi, esot nepieciešami 340-370 meža ugunsdzēšanā iesaistīto darbinieku, ko atrast ar katru gadu kļūst aizvien grūtāk, jo prasības ir augstas, darbs bīstams, bet atalgojums zems.

Kā liecina VMD apkopotā statistika, pagājušajā gadā dzēsti 388 meža ugunsgrēki, kuros izdedzis 221 hektārs meža zemes.