Cēsu novada pedagogi cer, ka valdība viņus uzklausīs

Cerot, ka valdība pedagogus beidzot sadzirdēs un pildīs savus iepriekš dotos solījumus, šorīt ar četriem autobusiem uz protesta gājienu Rīgā devās pedagogi no Cēsu novada. Rīta agrumā satiktie skolotāji uzsver, ka vēlas cieņpilnu attieksmi no Ministru prezidenta un citām augstākajām valsts amatpersonām.

Ap pulksten astoņiem no rīta vienā no Cēsu pilsētas laukumiem pulcējās pirmie pedagogi, kuri gatavojās doties uz protesta gājienu Rīgā. Cēsu bērnu un jauniešu interešu centra speciālistes ieradušās ar pašu darinātu, raustāmo lelli. 

Skolotājas uzsver, ja skolās strādājošiem pedagogiem šī gada janvārī pie algas pielika, tad interešu izglītības jomā strādājošajiem pielikuma nebija. Šī izglītības joma valstī aizvien palikusi pabērna lomā, lai gan interešu izglītībā nodarbināti vairāk nekā tūktoš pedagogu. Cēsu Bērnu un jauniešu centra pedagoģe Antra Bāliņa Diega: “Mēs vienmēr esam pēdējā stabiņa pēdējā rindā, aizmirsti, ka tādi ir. Ja visiem kaut ko sabalansē, interešu izglītībā nesabalansē, mēs uzreiz kā no ielas ienākam un varam vadīt visu, varam tā zīmēt?”

Uz protesta gājienu devās arī septiņi Cēsu 3. pirmskolas izglītības iestādes darbinieki. Pedagoģes norāda, ja valdība savus mājasdarbus nepilda, tad jādodas aizstāvēt savas intereses, lai gan kolektīvā cerības jau esot mazinājušās. “Noplakusi ir tā vēlme. Ja bija tā nedēļa un mēs bijām gatavi pat beztermiņam, ticējām, ka valdība pieņems un pildīs vienošanos, bet tā nenotiek,” saka Cēsu 3. pirmsskolas izglītības iestādes pedagoģe Margita Urbanoviča.

Pedagogu arodbiedrības Cēsu novada priekšsēdētāja ReTV stāsta, ka gan gājienā, gan arī streikā aktīvāk piedalās no novada centra attālākās skolas, arī pirmskolas izglītības iestādes, tikmēr pilsētas skolās mācību darbs pārsvarā turpinās, kā iepriekš ierasts. Kopā no novada streiku atbalsta 30 iestādes un 650 darbinieku. Tas gan esot mazāk, nekā streikot gatavojās rudenī. “Mēs gājienā par atbildīgu attieksmi un par Kariņa ņirgāšanos par izglītības nozari un pedagogiem. Prasīsim Ministru prezidenta demisiju. Ja Čakšas kundze vēl cenšas pedagogu labā, bet Ministru prezidents ir skeptiski noskaņots pret visu,” saka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārsāve Ausma Klētniece.

Tikmēr sanākušie ieņēmuši vietas autobusos, neilgi pēc astoņiem tie sāk kustību vairākos maršrutos, lai vēl pa ceļam uzņemtu protesta gājiena dalībniekus. 

Autobuss piestāj arī Cēsu novada Stalbē, šeit pedagoģes sagatavojušas plakātu, pieprasot “Cieņu, sapratni, vienlīdzību”. Skolotājas stāsta, ka jau vairākkārt braukušas uz protestiem un streikojušas, bet aizvien cer, ka varbūt šoreiz izdosies. 

Ar cerību, ka beidzot valdība pedagogus uzklausīs, no Cēsu novada uz protesta gājienu Rīgā šodien devās 180 pedagogi.