Cēsu pilsētas svētku laikā notiks vēsturiskais Hanzas tirgus

Šodien, svinot Cēsu pilsētas svētku "Cēsis 817", Rožu laukumā notiks vēsturiskais Hanzas tirgus.Tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirdziņš notiks uz Rīgas ielas un Līvu laukumā, kur sanākušos priecēs Cēsu amatiermākslas kolektīvi ar savu uzstāšanos. Savukārt mākslas telpā "Mala" notiks dizaina tirgus, bet Skola6 pagalmā - krāmu tirdziņš.

Šorīt Pils laukumā būs īpaši bērniem un ģimenēm veidota programma. Tajā varēs vingrot kopā ar pasaku tēliem, skatīties Cēsu teātra izrādi "Heijā, Vardulēn!", kā arī būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs. Savukārt, programmas noslēgumā uzstāsies bērnu vokālie ansambļi, A. Kalniņa Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kā arī gaidāms mūziķu Martas Ritovas un Gustava Kalēja koncerts.

Cēsu pilsētas stadionā šodien un rīt norisināsies dažādas sporta sacensības un aktivitātes, tostarp pludmales volejbols, 3x3 florbols, basketbols un skrējiens "četri gadalaiki".

Sportiskas aktivitātes plānotas arī ekstrēmo sporta veidu cienītājiem. Valmieras ielā 1, "Velosolutions" velo trasē jeb pump track no plkst.11 līdz plkst.16 notiks "BTA Pump Track čempionāts 2023| Cēsu posms", kurā ar dažādiem braucamrīkiem aicināti piedalīties visu vecumu un meistarības pakāpju pārstāvji. Savukārt turpat blakus esošajā Cēsu skeitparkā, no plkst.13 līdz plkst.18 norisināsies "Dynami:t Jam" sacensības, ko rīko Cēsu novada Jauniešu dome.

Šodienas sporta programmu papildina arī jautra tradicionālā izklaide - vasaras slēpojiens "Ziedošās slēpes", radio modeļu sacensības, šaha un zolītes turnīri.

Pēcpusdienā Vienības laukumā tiks atklāta "Cēsis 2025" studija, aicinot uz sarunām cēsniekus un dažādus svētku viesus.

Vakara programma Cēsu Pils parkā piesātināta ar plašu piedāvājumu īsteniem mūzikas baudītājiem. Vakaru sāks A.Kalniņa Mūzikas vidusskolas Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi ar koncertu. Turpinājumā uz skatuves sagaidāmi tādi atpazīstami mākslinieki kā Ieva Kerēvica un bigbends "Cēsis", grupa "Rīmdari" un grupa "Labvēlīgais tips".

Vakara noslēgumā pieejamas balles dažādām mūzikas gaumēm. Rožu laukumā notiks zaļumballe ar pūtēju orķestri "Cēsis" un draugiem, Vienības laukumā klusā balle ar DJ Brumo, DJ da Bass un DJ Vento, kam sekos balle ar DJ DidzisKo. Savukārt Pils parkā zaļumballe ar grupu "Stradivari" un balle ar DJ Vento.

Foto: Paula Čurkste/LETA, ilustratīvs