Cilvēkresursu trūkuma dēļ aptieka strādā dažas dienas nedēļā

Neretas iedzīvotājiem šomēnes ir būtiski ierobežota farmācijas pakalpojumu pieejamība. Ciema vienīgā aptieka trīs nedēļu laikā ir atvērta vien septiņas dienas. Galvenais iemesls ir cilvēkresursu trūkums.

Neretas aptieka darba dienu sāk pulksten deviņos no rīta, bet jau vairākas minūtes pirms tam pie durvīm gaida daži vietējie iedzīvotāji. Šī ir viena no nedaudzajām dienām februārī, kad aptieka strādā. Apmeklētāji steidz iegādāties nepieciešamos medikamentus, tomēr ne visi ir uz vietas. Farmaceite veic pasūtījumu, bet klientam nākamā iespēja dabūt zāles klātienē būs tikai aptiekas nākamajā darba dienā. Tas ir pēc nepilnas nedēļas. “Aptieka šomēnes diezgan maz dienu strādā. Mani jau ļoti ietekmēja, jo pirmdien es pasūtīju zāles, otrdien atnācu pēc zālēm, bet nekā. Aptieka ciet,” saka Dainuvīte, Neretas iedzīvotāja.

Ne visi pamanījuši pie loga pielikto afišu, kas liecina – 20 dienu laikā aptieka strādā tikai septiņas dienas. Tomēr ir iedzīvotāji, kuri ir informēti gan par darba laika izmaiņām, gan iemeslu.

Farmācijas uzņēmumā apliecina, ka aptiekas darba laika izmaiņas ir noteiktas, jo vienīgā darbiniece devusies atvaļinājumā. Konkrētās dienās apkalpot klientus uz Neretu dodas darbinieks no citas pilsētas. “Mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu arī šādās reizēs, kad darbinieks dodas atvaļinājumā, lai aptieka strādātu, bet - jāsaka tā, ka diemžēl farmācijas nozarē nav tik viegli ar darbinieku atrašanu. Tieši Neretā mēs meklējam otru darbinieku jau no pagājušā gada septembra. Diemžēl vēl aizvien neesam varējuši atrast,” saka Agnese Grīnberga, SIA “Apotheka” komunikācijas vadītāja.

Konkrētajā aptieku tīklā šobrīd vien ir desmit ilgstoši brīvas vakances, bet ar tādām grūtībām saskaras arī citi farmācijas uzņēmumi. Aptiekā var strādāt tikai farmaceita vai farmaceita asistenta izglītību ieguvis cilvēks. “Lai piesaistītu darbiniekus, esam gājuši tālāk, mēs nodrošinām to, ja ir interesenti, kuri grib strādāt farmācijas nozarē, mēs sedzam studiju maksu, lai mācītos farmācijas nozarē, pēc tam turpinātu darbu aptieku tīklā, bet, neskatoties uz to, nav tik viegli atrast potenciālos darbiniekus, kuri gribētu šajā jomā strādāt,” saka Agnese Grīnberga.

Izmaiņas Neretas aptiekas darbībā būs spēkā vēl nedēļu. Kad vadītāja atgriezīsies no atvaļinājuma, aptieka atsāks strādāt kā līdz šim - katru darba dienu.


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik