Darbu sāk Bauskas Sporta skolas halle

Pirms trim gadiem tika uzsākta Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas halles būvniecība. Šomēnes ēka, kurā ir gan basketbola un volejbola zāles, vieta vieglatlētikas nodarbībām, dambretistiem un cīņu sporta audzēkņiem, beidzot nodota ekspluatācijā.

Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa pauž, ka jebkurš projekts ir kā izauklēts mazs bērns. Tas sagādā prieku.

Jāsaka, daļa ēkas ir izbūvēta Mūsas upes nogāzē. Sanāk – atrodas zem zemes. Par to sākotnēji izskanējuši iebildumi. Ieejot telpās tas nav pamanāms, taču vērienīgais projekts izmaksājis 5,7 miljonus eiro. Tā cena laika gaitā pieaugusi.

Arnolds Jātnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētājs, uzskata, ka nevarot teikt, ka ir pārmaksāts par projektu. “Mēs to esam sakārtojuši un uzbūvējuši faktiskās izmaksās, kādā bija tam jābūt.”

Hallē, kurā atrodas administrācija, notiek iekārtošanas darbi. Pagājušajā nedēļā brīvās cīņas zālē notikuši individuālie treniņi. Protams, tiklīdz Covid-19 ierobežojumi tiks atcelti, jaunajā hallē pirmās sākšot darboties sākumskolas grupas.

Pagaidām sporta skolas audzēkņi iespēju robežās turpina trenēties stadionā. Vieglatlētikas trenere Ilona Kupčiuna stāsta, ka halle atvieglos darbu – būs vairāk vietas, bērni varēs aktīvāk darboties, kas jaunā vietā ir arī patīkamāk.

Iztērētie 5, 7 miljoni eiro gan pilnībā visas vajadzības sporta dzīvē neatrisināšot, jo uzlabojumi esot jāveic arī blakus esošajā stadionā. Biruta Grantiņa uzskata, ka kompleksā esot jāiegulda vēl vismaz 1,5 miljoni, lai ēka būtu tādā kārtībā, lai tajā varētu organizēt sacensības.

Jāpiebilst, Halle uzbūvēta tikai par pašvaldības līdzekļiem, izmantojot iespēju ņemt aizņēmumu Valsts kasē uz trīsdesmit gadiem.