Daudzi būtu gatavi liet sveces visu diennakti, lai uz galvas nekristu lādiņi

Drīz apritēs jau gads, kopš Ukrainā sākusies karadarbība. Katrs cenšas palīdzēt, kā vien var – gan domās, gan darbos. Ziemas laikā viena no aktuālajām lietām ir ierakumu sveču gatavošana. Tajā nupat spēkus apvienojuši arī talsinieki, kopā sarūpējot vairākus simtus sveču.

Par sava veida sveču darbnīcu pārvērtusies daļa no sadzīves preču veikala telpām. Kamēr ārā uz uguns kūst parafīns, iekšā no precēm pāri palikušais kartons un iedzīvotāju ziedotās bundžas pārtop ierakumu svecēs. “Svētki ir pagājuši, daudzi ir dedzinājuši sveces. Gatavojot ēdienu, ir sakrājušās ļoti daudz tukšās bundžas,” saka Vika Kacēviča, akcijas organizatore.

No skata necilas, taču sveces, ko latvieši gatavo Ukrainas karavīru atbalstam, ir ļoti vērtīgas. Tās viegli ieliekamas somā, uz tām var sasildīt ēdienu, ūdeni, sasildīties arī pats. 

Kad kartons sagriezts, tas tiek virpināts pirkstos, neaizmirstot ielikt degli. Ja bundža lielāka, degļi vairāki. Vismaržīgākais darbiņš ticis pasākuma dalībniekam Imantam Dambergam, kurš ārā izkausēto parafīnu steidz sapildīt sveču sagatavēs. “Tie trakie taču vāra tās sveces, ka es tikai spēju skriet. Jālej ir, sveču ir daudz. Es domāju, ka tas ir mazākais, ko varam darīt. Daudzi būtu gatavi liet sveces visu diennakti, lai uz galvas nekristu lādiņi un raķetes. Šī nav pat upurēšanās, es uzskatu.”

Pavisam kopā tapa 610 sveces. Visām gan parafīns nepietika, taču arī tās jau aizceļojušas uz biedrību “Tavi draugi”, kas tālāk ziedojumu nogādās Ukrainā. Viena aizdedzinātā testa svece pierādīja, ka talsiniekiem patiešām izdevies – lai gan ārā lija un pamatīgi vējoja, svece nenodzisa vairākas stundas.