Daudzviet Latgalē un Vidzemē gaisa temperatūra noslīdējusi zem -20 grādiem

Ceturtdienas rītā daudzviet Latgalē un Vidzemē gaisa temperatūra ir -20..-24 grādi, un šis ir aukstākais rīts Latvijā šoziem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Minimālā gaisa temperatūra līdz plkst.5 bija no -4,6 grādiem Rucavā līdz -23,7 grādiem Zosēnos un Zilupē. Lielākajā daļā Kurzemes un Zemgales gaisa temperatūra nav noslīdējusi zem -10 grādiem, savukārt visā Latgalē un daudzviet Vidzemē tā ir -18..-24 grādi.

Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra šajā ziemā bija -22..-23 grādi decembrī, savukārt 23.februāra aukstuma rekords ir -32 grādi 2007.gadā Zosēnos.

Mākoņu Latvijā ir maz, Kurzemē to kļuvis vairāk. Nav nokrišņu. Pūš lēns dienvidu vējš.

Biezākā sniega sega novērojumu stacijās - 26 centimetri Priekuļos, 36 centimetri Alūksnē un Dagdā.

Rīgā gaisa temperatūra ir -8 grādi pilsētas centrā un Daugavgrīvā, kā arī -11 grādi starptautiskajā lidostā. Pūš dienvidu vējš trīs metri sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +1,0 grāda Liepājā līdz -7,9 grādiem Rēzeknē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 22.februārī bija +24 grādi Spānijas dienvidaustrumos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -31 grāds Somijas austrumos un Krievijā.


Foto: Freepik