Daugavpilī privātmājām piegulošās teritorijas plāno uzkopt pašvaldība

Iemesli, kāpēc dažviet privātmāju īpašnieki nespēj laikus sakopt sev piegulošo teritoriju ir dažādi, piemēram, aizņemtība darbā, ja ir vecāka gada gājuma cilvēks vai ar veselības problēmām, kad saviem spēkiem nespēj visu izdarīt. Pašvaldībai ir nācies arī sodīt privātmāju īpašniekus. Plānots, ka turpmāk piegulošo teritoriju sakopšana vairs nebūs privātmāju īpašnieku pienākums.

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālās saimniecības pārvades” vides inženieris Kaspars Laizāns pauž: “Galvenais mērķis jau būs tāds, ka tad īsti tos cilvēkus pašvaldība nesodīs par varbūt nepietiekošā augstumā nopļautu zāli vai kādu lieko nokritušo lapu, tāpēc, ka tie cilvēki, kuri ir darbspējīgā vecumā, viņi daudz maz seko savas mājas pieguļošajai teritorijai, bet vecākā gada gājuma cilvēki, cilvēki ar ierobežotām kustībām, viņiem tiešām tas ir ļoti grūti.”

Nebūs gluži tā, ka privātmāju iedzīvotāji būs atbrīvoti pilnīgi no savas apkārtējās teritorijas uzkopšanas – uzsver Daugavpils pilsētas domē. Pašiem joprojām būs, piemēram, jānotīra sniegs ieejas vārtiņu priekšā un no piebrauktuves līdz mājas pagalma vārtiem. Darbus privātmāju pieguļošo teritoriju uzkopšanā plāno uzņemties AS “Daugavpils speciālizētais autotransporta uzņēmums”.

AS „Daugavpils Spec ATU” valdes priekšsēdētājs Valērijs Golubevs: “Kas attiecas uz teritoriju sakārtošanu pēc ziemas, zāles pļaušanu vasarā un nokritušo lapu savākšanu rudenī, tas rādīs arī papildus darba vietas.”

Ņemot vērā, ka līdzīgi noteikumi par piegulošo teritoriju kopšanu privātmāju īpašniekiem ir arī citās pilsētās, turklāt, piemēram, Rīgā privātmāju iedzīvotājiem ir jāveic arī piegulošās teritorijas attīrīšana no sniega, šobrīd Saeimas Vides un klimata apakškomisijā izskanējis rosinājums atcelt prasību uzkopt piegulošo teritoriju māju īpašniekiem visā Latvijā.