Dienesta pārbaudē vērtēs, kā bijusi iespējama aizturētā aizbēgšana no policijas automašīnas

Valsts policijā (VP) tiks ierosināta dienesta pārbaude, lai izvērtētu, kā bijusi iespējama aizturētā Mārtiņa Cesmaņa aizbēgšana no policijas automašīnas, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atzina VP pārstāvis Deniss Judajevs.

Policists pastāstīja, ka par bēgšanu jau sākts kriminālprocess un tiks sākta arī dienesta pārbaude, attiecīgi pašlaik viņš nesniedza sīkāku informāciju, kā tieši notika bēgšana.

Ari iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) sociālajos tīklos ir paziņojis, ka uzdevis VP priekšniekam Armandam Rukam izvērtēt situāciju, kad no policijas automašīnas izdevās aizbēgt aizturētai personai, šādu personu pārvietošanas sistēmu Latvijā un ziņot par pārbaudes rezultātiem.

Judajevs informēja, ka izbēgušā ķeršanas plāns "Slazdi" pašlaik ir pārtraukts, bet meklēšanas pasākumi Rīgā turpināsies.

Policijas pārstāvis Cesmani vērtēja kā sabiedrībai vidēji bīstamu - viņš tiesāts par zādzībām, laupīšanām un narkotisko vielu nelegālu apriti. Judajevs domā, ka bēglim nevajadzētu būt agresīvam.

Jau ziņots, ka 1981.gadā dzimušais Cesmanis 27.jūlija pēcpusdienā izbēga no Valsts policijas transportlīdzekļa Sarkandaugavā, Meža prospekta 90 apkārtnē.

Vīrietim bēgšanas brīdī bija basas kājas un bija priekšpusē saslēgtas rokas rokudzelžos. Vakara gaitā viņš gan jau bija ieguvis kedas, un Judajevs pieļāva, ka pašlaik jau viņš varētu būt atbrīvojies arī no rokudzelžiem.

Ceturtdienas vakarā Cesmanis tika manīts, pārvietojoties pa Rīgas centru ar uz pleciem uzliktu tumšu virsjaku, kājās bija tumšas krāsas apavi ar baltu zoli un galvā tumši zilas krāsas cepure ar nagu.

Valsts policijā aģentūru LETA informēja, ka vīrietim ceturtdien kriminālprocesā saistībā ar laupīšanu bija piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.Foto: LETA