Direktore par situāciju Jēkabpils reģionālajā slimnīcā: Ārsti ir pārguruši no sabiedrības attieksmes

Šobrīd slimnīcās kopumā atrodas teju 1200 ar Covid-19 saslimušie. Lai arī pēdējās divās nedēļās par aptuveni 8% stacionēto pacientu skaits ir samazinājies, mediķi uzsver, ka par situācijas uzlabošanos ir pāragri spriest. Piemēram, Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība atklāj, ka viņi ir gatavi arī nākamajam vilnim.

Paaugstināta temperatūra, klepus, iesnas, ožas zudums un milzīgs bezspēks, tā savās sajūtās ar ReTV Ziņām dalās jēkabpiliete Sandra, kura inficējās no ar Covid-19 saslimušā vīra. “Drīz jau varēšu saņemt pārslimošanas sertifikātu, bet darbā vēl neesmu, jo nejūtos labi. Ir klepus, kas nepāriet, nespēks un emocionālais fons – diemžēl cīņu ar Covid-19 neizturēja mans vīrs. Diemžēl mana pieredze ir ļoti sāpīga, es nedomāju, ka manu ģimeni tas skars tik tiešā veidā, mīļa cilvēka vairs nav. Katram pašam jāizdara secinājumi par to, cik tas ir smagi, jo tā doma – varbūt es saslimšu viegli, varbūt nekas nebūs, varu pateikt no savas pieredzes, ļoti kļūdaina domāšana,” saka Sandra, jēkabpiliete.

Sandra atklāj, ka sāpīga ir ne tikai vīra zaudēšana, bet arī fakts, ka, esot slima, viņa nedrīkstēja ierasties bērēs. “Tu nevari atvadīties no tuvinieka, jo Tev ir Covid-19. Es vienkārši sēdēju mājās, iededzu svecīti. Zināju, cikos ir bēres, domāju par viņu tajā laikā, bet es nevarēju būt klāt.”

Viņas vīrs nedēļu ārstējās mājās, taču trīs dienas – Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, kurā Covid-19 pacientiem domāto gultasvietu noslodze ilgstoši bijusi tuvu maksimumam un vien pēdējās dienās situācija nedaudz uzlabojusies. “Mums ir 58 vidēji smagu un deviņu smagu pacientu gultas. Šobrīd pacientu skaits ir mazliet mazāks, kopumā 40, no tiem 32 ir vidēji smagi, astoņi atrodas reanimācijas nodaļā,” saka Margarita Meļņikova, Jēkabpils reģionālā slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

Jēkabpilī Covid-19 nodaļa ir jau gadu. Ārsti ir pārguruši no lielās slodzes un galvenokārt – no sabiedrības nicinošās attieksmes, tāpēc visi kameras priekšā runāt atsakās. “Joprojām ir kategorija, kura ir agresīvi noskaņota, ir pat gadījumi, kad pie poliklīnikas draud. Sabiedrībai vajadzētu padomāt - vai viņi paši nav tie, kuri sabiedrību šķeļ. Medicīnas personāls sniedz gan vakcinētiem, gan nevakcinētiem veselības aprūpes pakalpojumu, tādā veidā sabiedrība netiek šķelta. Gribētu sagaidīt lojalitāti pret medicīnas personālu, kuri ir spējuši pakalpojumu sniegt uz savu iniciatīvu, pārdegšanu un virsstundām, kad strādātas vairākas stundas pēc kārtas. Viņi jau neiet un neko negatīvu jums nesaka,” pauž Margarita Meļņikova.

Lai atslogotu mediķus, šobrīd slimnīcā strādā arī divi brīvprātīgie, kā arī četri ģimenes ārstu rezidenti. “Vislielākā pateicība viņiem, jo viņi darbu veic ļoti labi, parāda, kāpēc tad viņi vispār ir stājušies medicīnas fakultātē,” saka Margarita Meļņikova.

Jāpiebilst, ka, lai arī šobrīd situācija ir nedaudz uzlabojusies, pirms brīža mirušo skaits bija tik liels, ka tika pieņemts Jēkabpils domes lēmums - nodot slimnīcas rīcībā arī pilsētas kapliču kā bezmaksas pakalpojumu. Līdz šim tas vēl nav izmantots, taču slimnīcas direktore uzsver, ka ir jābūt tam gataviem.