Donoru dienā Jēkabpilī liela iedzīvotāju atsaucība

Valsts asinsdonoru centrs jūlijā paredzējis teju 50 izbraukumus, lai varētu nodrošināt nepieciešamos asins krājumus, kuru šobrīd ļoti trūkst. Uzzinot par kritisko situāciju, asinsdonoru aktivitāte kļuvusi lielāka. Plaša iedzīvotāju atsaucība bija vērojama arī Donoru dienā Jēkabpilī.

Vairāk nekā 30 grādu karstums nemazināja asinsdonoru aktivitāti Jēkabpilī. Par to liecināja garā rinda, kas bija izveidojusies Jēkabpils reģionālajā slimnīcā Donoru dienā. Daļa iedzīvotāju bija ieradušies, reaģējot uz Valsts asinsdonoru centra izplatīto informāciju par kritisku situāciju ar asins krājumiem Latvijā. “Kādu nedēļu atpakaļ situācija bija ļoti kritiska, Rēzeknē Latgales filiālē situācija bija nedaudz labāka, jo mēs esam mazāki, arī slimnīcas mazākas. Mums tieši tai periodā B rēzus negatīvā grupa bija nepieciešama, tāpēc zvanījām donoriem un mīļi aicinājām. Donori bija atsaucīgi un atnāca. Izskanot republikā šim aicinājumam, cilvēki ir ļoti atsaucīgi. Nedēļas laikā esam papildinājuši visus krājumus un varam palīdzēt arī Rīgas slimnīcām. Tādu atsaucību sen nebijām gaidījuši. Jēkabpilī donori arī ir ļoti atsaucīgi, arī ikdienā, bet tad, ja notiek lielas nelaimes, vēlme palīdzēt un viņiem visiem paldies, viņi ir ļoti atsaucīgi,” saka Ināra Čerņavska, VADC Latgales filiāles ārste transfuzioloģe.

Pirmajā Donoru dienā jūlijā Jēkabpils reģionālajā slimnīcā asinis ziedoja rekordliels donoru skaits – 108. Daudziem tā nebija pirmā asins nodošanas reize. “Godīgi sakot, darīju to kādreiz, kad jaunāka biju, bet pēc tam biju pārtraukusi uz kādu laiku – bērni un viss pārējais. Pagājušajā gadā gadījās situācija, ka dēls nonāca slimnīcā un viņam pašam bija vajadzīgas asinis, tāpēc es pagājušajā gadā atsāku. Tagad turpinu to darīt. Laba sajūta, ka esi paveicis kaut ko cēlu, kādam esi palīdzējis,” pauž Baiba, Jēkabpils novada iedzīvotāja.

Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāle izbraukumā uz Jēkabpils slimnīcu dodas vismaz divas reizes mēnesī. Jūlijā jau bija divi izbraukumi, bet trešais plānots 26.jūlijā. Centrā uzsver, ka situācija ar asins krājumiem strauji mainās, tādēļ donoru palīdzība nepieciešama vienmēr. Sīkāku informāciju par to, kādi ir asins ziedošanas priekšnoteikumi un kārtība, meklējiet Valsts asinsdonoru centra mājaslapā. 


Foto: Freepik