Dziedniece sauc sevi par raganu un izdod pirmo grāmatu ar padomiem

Dziedniece un litoterapeite Sanita Petere šoruden plašākai publikai vērtējumam nodod savu grāmatu ar provokatīvu nosukumu “Raganas dialogs ar Dievu”.Tikšanās ar lasītājiem aizvadītas gan Rīgā, gan Liepājā, arī Livonijas ordeņa pilī, Ventspilī.

Ar grāmatas palīdzību liepājniece Sanita Petere vēlas atgādināt, ka raganas ir pastāvējušas vienmēr, lai arī skaļi par to nerunā, cilvēki maģiju izmanto ikdienā gan labos, gan ne tik labos nolūkos. Sākoties veļu laikam dziedniece silti iesaka nejokoties ar nezināmo, savā grāmatā sniedz praktiskus padomus sarežģītās situācijās.

Liepājniece Sanita Petere ir praktizējoša dziedniece. Viņa ir litoterapeite, kura nekad nav kautrējusies sevi dēvēt par raganu, vienmēr gan uzsverot, ka nav ļaunā, bet gan Baltā ragana. “Tagad ir ļoti daudz sociālajos medijos pieejamas informācijas par to, ko es varu izdarīt, lai kaimiņam būtu slikti. Kā es varu izdarīt tā, lai es iegūtu karjerā, bet tas otrs ciestu. Bet nav nekur stāstīts par sekām, kas notiks ar tevi, kad tu to visu iegūsi!?”

Raganas ir bijušas visos laikos, stāsta Sanita Petere. Tās esot sava veida tulki, kas palīdz cilvēkiem orientēties viņu dzīves notikumos. Raganas misija esot palīdzēt tiem, kuriem ir daudz neatbildētu jautājumu, apgalvo grāmatas “Raganas dialogs ar Dievu” autore, kas aicina nejokoties ar maģiju un būt pateicīgiem veļu laikā. “Veļu laiks ir viens no maniem grūtākajiem laikiem, jo esmu mazliet citādāks cilvēks. Šis ir laiks, kad varam pateikties saviem mirušiem, saviem senčiem. Dažādās kultūrās dažādi  tiek piesaukti šie veļi. Jā, ir Helovīns, šis svinamais laiks, kad mēs it kā piesaucam, bet mums ir arī jāatvadās. Ar godu. Ar cieņu.”

Latviešu dziedniece ir savas spējas pierādījusi gan savulaik populārajā raidījumā “Ekstrasensu cīņas”, nokļūstot finālistu vidū, gan regulāri sniedzot padomus plašsaziņas līdzekļos par to, kā pasargāt sevi no ļaunās acs, nobūruma un skaudības. “Cilvēks ir egoists,, cilvēks grib tagad un tūlīt! Man vajag! Es gribu! Bet viņš nevēlas pats augt, ne garīgi augt, ne  arī iziet kādus  dzīves ceļus, lai nonāktu pie tā sava rezultāta.”

Grāmatas autore atgādina, ka cilvēki visos laikos ir skauduši, vēlējuši cits citam ļaunu, kam pamatā ir alkatība un egoisms. Lai arī cilvēki palīdzību lūdz neatkarīgi no izglītības līmeņa, materiālajām iespējām un tautības, raganai būt neesot viegli.

Grāmatas “Raganas dialogs ar Dievu” autore tuvākajā laikā plāno apmeklēt arī Kuldīgu un Cēsis, kā arī grāmatu ar savu dzīvesstāstu tulkot vairākās valodās.