Grenctāles robežu bieži šķērso bez ''Covidpass''

Robeža ar Lietuvu visos robežšķērsošanas punktos atvērta jau kopš maija, tomēr Elejas centrā uzrunātie teic, ka iepirkšanās tūres uz kaimiņvalsti pašreiz atkal esot pārtrauktas. Kāds Sesavas pagasta iedzīvotājs pauž, ka uz Lietuvu vairs nebrauc. Tas tiek paskaidrots, ka tur saslimstība ir krietni augstāka – viņam ir bail saslimt.

Tā kā iebraucot Latvijā ir jāreģistrējas uzraudzības informācijas sistēmas vietnē un jāpavada laiks pašizolācijā, Elejas šoseja ir gandrīz tukša.

Citādāka situācija ir pie Grenctāles robežpunkta. Valsts policijas apkopotie dati liecina, ka tur pieķerti visvairāk “Covidpass” nepildītāji Zemgalē. Jāpiebilst, no 12. oktobra līdz 24. novembrim Bauskas iecirknī uzsākti 108 administratīvā pārkāpuma procesi par neaizpildītiem elektroniskajiem apliecinājumiem. Pārkāpēju (visticamāk) gan esot vēl vairāk, jo speciāli reidi pārbaudēm netiekot organizēti.

Dzintars Zunda, VP ZRP jaunākais inspektors, stāsta, ka diennakts tumšajā laikā Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā patrulēšana tiek veikta arī pierobežā. Viņš piebilst, ka pierobežas maršrutā iekļauts arī Grenctāles robežkontroles punkts, kur visvairāk var konstatēt personas, kuras, ieceļojot Latvijā, nav aizpildījušas “Covidpass”.

Jāsaka, visbiežāk bez obligātajiem apliecinājumiem robežu šķērsojot ārzemnieki. Filmēšanas laikā apturētie lietuviešu ceļotāji visu izdarījuši godam, ko šoreiz nevar teikt par Latvijas iedzīvotājiem – viņiem gadās to arī aizmirst.

“Covidpass” pārkāpējus izdodas atklāt arī pilsētā. Dzintars Zunda pauž, ka visu diennakti, ekipāžām strādājot, apturēti tiek transporta līdzekļu vadītāji par izdarītiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Viņš stāsta, ka sarunas gaitā, kad tiek saprasts, ka viņi tikko ieceļojuši Latvijā, lūgts uzrādīt QR kodu.

Kopš 12. oktobra ieceļotājiem, ne ātrāk kā 48 stundas pirms robežās šķērsošanas, interneta vietnē jāaizpilda īpaša anketa, kurā jāsniedz informācija par apmeklētajām valstīm, ieceļošanas mērķi, kā arī gatavību ievērot noteiktos epidemioloģiskos pasākumus. Jāpiebilst, sods par prasību neizpildi ir no 10 līdz 2000 eiro.