Kādi ierobežojumi pandēmijas laikā ir Lielbritānijai?

Anglijā kopš 5. novembra līdz 2. decembrim spēkā ir stingri ierobežojumi jeb lockdown. Londonā dzīvojošā Elīna Ceijere ReTV ziņām stāsta, ka cilvēki ar stingrajiem ierobežojumiem sadzīvo, lai gan angļu ikdienā tie rada visai nomācošu gaisotni. Viņa pauž, ka viss, izņemot pārtikas veikalus, šobrīd ir aizvērts. Ieteikts esot strādāt arī no mājām.

Salīdzinājumā ar pavasari būvniecības nozarē, Elīnas sfērā, šobrīd esot mazāk ierobežojumu. Tāpat šobrīd darbu turpina arī transporta un pārvadājumu nozare. Anglijā dzīvojošais Uldis Balodis stāsta, viņam grūtākais esot samierināties, ka latvieši nevar satikties.

Uldis atzīst, ka var patikt, gan nepatikt, taču ir demokrātija – jāvelk maska. Viņš stāsta, ka veikalos redzējis cilvēkus arī bez maskām, taču par to Anglijā piemērot var būtiskus sodus. Tiek piebilsts, ka katrā veikalā policija nemaz neesot – nevar izbraukāt, kā arī nav tik daudz naudas.

Elīna atstāsta, ka policija ierodas arī darba vietās, lai kontrolētu drošības pasākumu un ierobežojumu ievērošanu – ieradušies uz vairākiem būvlaukumiem.

Sieviete vasarā viesojusies Latvijā un bijusi pārsteigta – latvieši vieglprātīgi attiecas pret Covid-19 izplatību. Tobrīd neviens neesot nēsājis maskas, taču Anglijā tās jau bija vajadzīgas.

Stingrie ierobežojumi Anglijā ir nesuši rezultātus – uzskata Elīna. Par to liecina statistika. Pirms trim nedēļām dienā tika atklāti ap 30 tūkstošiem Covid-19 inficēto, taču šobrīd tikai desmit tūkstoši. Viņa pauž, ka vietējie ierobežojumus ņem vērā, tādējādi pasargājot tuviniekus.

Vēl pavasarī angļi bija vieni no tiem, kuri cītīgi pretojās ierobežojumiem, taču tas noveda pie slimības straujas izplatības. Jāpieļauj, ka cilvēki šobrīd ir kļuvuši apdomīgāki un, tuvojoties Ziemassvētkiem, daudz rūpīgāk ievēro valstī ieviestos ierobežojumus.