Gulbenē gadatirgū potē pret Covid-19

Nedēļas nogalē vakcinācija pret Covid-19 sākta ne tikai lielveikalos, bet arī gadatirgos. Par spīti karstajam laikam, interese par iespēju pirms Jāņiem iepirkties un pie viena sapotēties bez iepriekšēja pieraksta ir liela. Par to pārliecinājās arī ReTV: pie Gulbenē izveidotā vakcinācijas punkta brīžiem pat veidojās rinda.

 “Tāpēc, ka man darbs! Tad es pazaudēju darbu, ja es nevakcinējos. Kas tas ir par darbu? Aprūpē sociālajā,” pauž Ināra, Gulbenes iedzīvotāja.

 “Es atbraucu speciāli no Siguldas, lai dabūtu Janssen. Siguldā pie ģimenes ārsta man nebija vispār nekādas iespējas uzsākt [vakcināciju], jo tur sākās otrās potes un… Tā tas ir tagad,” saka Gints no Siguldas.

Arī gulbenietis Jānis atnācis savakcinēties pirms savas vārda dienas. No tā, ka potei varētu būt blakusparādības, viņš nebaidās. “Es vienkārši laikam novilcināju tik ilgi, ka esmu pārliecinājies, ka pārējiem nekādu blakņu nav, tad viss ir kārtībā. Tām baumām vairs negribas ticēt, ko stāsta citi, kas negrib vakcinēties.”

Jānis ir viens no vairākiem desmitiem cilvēku, kuri tiek savakcinēti jau pirmajās pāris potēšanas punkta darbības laika stundās. Tā nu teltī ir patiešām karsta darba diena. Bet - vai tveice nekaitē vakcīnai, kas jāglabā ļoti zemā temperatūrā?

A/S “Veselības centru apvienība pārstāvis Ģirts Auns pauž: “Par vakcīnu var neuztraukties. Tā tiek uzglabāta ledusskapī, kas tiek pieslēgts pie strāvas. Mēs to glabājam automašīnā, bet no mašīnas mēs jau tālāk ar aukstumsomu atnesam līdz teltij, tātad - vakcīna visu laiku tiek uzturēta noteiktā temperatūrā, lai tā neaizietu bojā.”

Sadarbojoties pašvaldībām, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un ārstniecības iestādēm, vakcinācija gadatirgos šodien notikusi arī citās vietās Latvijā. “Aizkraukle, Gulbene un Talsi, mums nāk informācija, ka atsaucība cilvēkiem tiešām ir liela. Nu jau gandrīz pāri par simts cilvēkiem uz šo brīdi varētu būt vakcinēti. Tas tikai nozīmē, ka šī jaunā pieeja, kuru mēs tagad esam izvēlējušies - būt tuvāk cilvēkam -, ir attaisnojusies,” skaidro Eva Juhņēviča, NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.