Gulbenē joprojām pieprasīta zupas virtuve

Pirmdienu, trešdienu un piektdienu rītos “Latvijas Sarkanā Krusta” Gulbenes nodaļā pieejams zupas virtuves pakalpojums. Pēc zupas dienā nāk teju 30 cilvēku. Zupas virtuve Gulbenē darbojas jau astoņus gadus. 

“Latvijas Sarkanā Krusta” Vidzemes komitejas Gulbenes nodaļas administratore Biruta Kozlovska norāda: “Sākums varbūt bija mazliet grūtāks, jo nevarējām saprast, kādu īsti zupu vajag. Katram ir savas vajadzības, katram garšo kaut kas citādāks. Bet nu jau viss ir noregulējies. Visi ir ļoti apmierināti, zupa ir ļoti kvalitatīva, par to mums jāsaka paldies Gulbenes slimnīcai, jo viņi mums vāra zupiņu.”

Biruta Kozlovska stāsta – pieprasījums pēc zupas virtuves aug. “Es domāju, ka tas ir ļoti svarīgi, jo šodienas dzīves apstākļi nav tik labi, kā varbūt gribētos. Ir cilvēki, kuriem tiešām ir nepieciešama tā karstā zupiņa, ko vismaz trīs reizes nedēļā paēst.” 

Ja pērn izdalītas 3930 zupas porcijas, tad šobrīd to skaits pārsniedzis 4000. Zupas virtuves pakalpojumus jau kopš paša sākuma izmanto Maija Romanovska. Viņa pauž, ka šāds atbalsts ir svarīgs. “Es eju no pirmās dienas, katru reizi. Tāpēc, ka tas ir milzīgs atbalsts, milzīgs. Cilvēkiem saku, jo citi nezina, viņi vienkārši nezina, ka ir tāda iespēja. Lūdzu, aizej, nokārto sociālājā dienestā dokumentus. Kaut reizi dienā paēdīsi siltu, garšīgu zupu, lieliski, kur vēl labāk.” 

Divus gadus zupas izdales pienākumus pilda Jeļena Jermacāne, sagaidot klientus un zupu dodot arī līdzņemšanas trauciņos. Viņa pauž, ka uz zupu nāk jau kā patstāvīgie klienti. “Mums jau ir izveidojies kontakts. Ja kādam sajūk diena, tad es atgādinu, piezvanu, tad viņi nāk. Cenšos svētkos viņus iepriecināt arī ar maziem nieciņiem. Sarūpēju no saviem līdzekļiem tādas kā Ziemassvētku dāvanas. Mēs arī pajokojam, viņi pastāsta par savām bēdām, es par savām. Tad viņi jūt, kāds ir noskaņojums, kad var jokot.”

Par pakalpojuma aktualitāti liecina arī tas, ka zupa tiek izdalīta mazāk nekā pusstundas laikā, mēnesī izsniedzot aptuveni 320 zupas porcijas.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023