Gulbenes novadā norit energoefektivitātes uzlabošanas darbi vairākās ēkās

Gulbenes novadā joprojām norit darbi, lai uzlabotu četru pašvaldības iestāžu ēku energoefektivitāti. Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte”, Līgo kultūras namā, Stāmerienas pagasta administratīvajā ēkā “Vecstāmeriena” un arī Gulbenes mūzikas skolas ēkā. 

Jānis Barisnskis, Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks attīstības, projektu un būvniecības jautājumos, par mūzikas skolā veiktajiem uzlabojumiem  norāda, ka šobrīd atlikuši vien teritorijas labiekārtošanas darbi, kas ir ārpus projekta aktivitātes. “Vienlaicīgi, veicot būvdarbus, sakārtojam iekšpagalmu, stāvlaukumu, labiekārtojam teritoriju. Energoefektivitātes projektā, balstoties uz datiem, esam arī izvērtējuši un uzstādījuši nelielu saules elektrostaciju pašpatēriņa nodrošināšanai.” Izvēloties energoefektivitātes projektus, pašvaldībā balstās uz datiem, kas tiek vākti jau vairāk nekā desmit gadus par patērēto apkuri, elektrību, stāsta Jānis Barinskis.  “Katru gadu, it sevišķi pēdējā laikā redzam, ka pieaug cenas apkurei, pieaug cenas elektrībai un šis atmaksāšanas periods, attiecīgi, samazinās. Pa šo laiku pieaugušas arī būvniecības izmaksas, bet tās investīcijas, ko esam veikuši, nes savus augļus. Aplūkojot mūzikas skolā veikto, pēc aprēķiniem, mēs ietaupīsim vairāk nekā 50% šo energoresursu.”

Būvniecības darbi norit arī Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte”. Bērnudārza telpās atrodas arī doktorāts. Šajā ēkā, tāpat kā pārējos objektos, tiek veikti dažādi energoefektivitātes uzlabošanas darbi, tostarp saules elektrostacijas izveide uz jumta. Gulbenes novada pašvaldības attīstības un iepirkumu nodaļas būvinženiere Andra Duna pauž: “Šis ir mums ilgi gaidīts energoefektivitātes projekts, kur sākumā notika projektēšanas darbi un šobrīd esam aktīvajā būvniecības fāzē. Joprojām siltinām, joprojām veicam iekšdarbus. Paralēli tam tiek sakārtota arī vides pieejamība gan doktorāta telpām, gan bērnudārza telpām. Tad tiek nomainīti logi un durvis. Ieejas mezgls tiek sakārtots, izbūvēti pandusi. Tā kā viss, lai ēka būtu silta un ērta.” Kā vienu no būtiskajiem jauninājumiem bērnudārzā, Gulbenes novada pašvaldībā uzsver arī viedo apkures sistēmu “Mežs”, jo nu ēka tiks pārvaldīta attālināti, kā arī tiks saņemti dati par patērēto enerģiju.

Darbus visos četros objektos Gulbenes novadā paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām.Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023