Iepazīsti Vidusāziju jaunā raidījumā “Āzija 360” kanālā ReTV

Ko mēs zinām par Vidusāziju? To, ka šīs valstis kādreiz bija PSRS sastāvā, un to, ka cilvēki tagad tur dzīvo nabadzībā, ciemos un jāj ar ēzeļiem, dzer tikai zaļo tēju un ēd plovu. Nolēmām kliedēt izplatītākos mītus par Vidusāziju un runāt par aizmirstām tradīcijām, kas šokē ārzemniekus un dažkārt arī pašus vietējos.

No 6. jūnija katru pirmdienu plkst. 20.00, bet ar atkārtojumu sestdienās 10.00 kanālā ReTV raidījums “Āzija 360”. Līdz gada beigām divās sērijās pēc kārtas būs iespēja apceļot Vidusāzijas valstis, iepazīstot vietējo iedzīvotāju ikdienu.

Jau pirmajās sērijās skatītāji varēs novērtēt Kazahstānas bijušās galvaspilsētas Almati kontrastus, kur starp piecstāvu “hruščovenēm” slejas stikla debesskrāpji, bet Kirgizstānā - Batkenas reģionā - ir ciems, kurā trīs mēnešus nav saules. Tikmēr nomadi sacenšas “Troņu spēles” cienīgā izaicinājumā, bet Pamirā atrodas pasaulē augstākais botāniskais dārzs.

Raidījuma autors ir TV žurnālists, dokumentālo filmu producents un režisors Adilets Bektursunovs, kurš strādājis vadošajos televīzijas kanālos Kirgizstānā, bet šobrīd ir kanāla “Current Time” žurnālists un producents.