Izdod grāmatu par Ogres teātra vēsturi

Teātris Ogrē šogad svin 95 gadus. Par godu zīmīgajam notikumam Ogres teātrim šogad sezonā ieplānoti īpaši notikumi. Viens no spilgtākajiem ir Ievas Rodiņas izveidotā grāmata par Ogres teātra vēsturi.

Ogres teātrim septembrī gaidāmi īpaši svētki – iznāks Ievas Rodiņas grāmata, kas veltīta Ogres teātra vēsturei. Tajā aprakstīts ne tikai viss par teātra vēsturi, bet arī par teātra spēlēšanas tradīcijām Ogrē. Ogres teātra vadītāja Ieva Rodiņa saka: “Man, veicot šo pētījumu, kas bija trīs gadu darbs, atklājās, ka teātris Ogrē vienmēr ir bijis kā stabila, paliekoša kultūras un arī sabiedriskās dzīves daļa. Un faktiski tas skaitlis 95 ir atskaites punkts – no tā brīža, kad Ogrē atsākās patstāvīgi teātra trupa savās telpās.”

Par godu teātra jubilejai, līdzās jau līdz šim iestudētajiem darbiem repertuārā paredzēti vairāki jauniestudējumi. Viens no tiem ir Jūdžina O'Nīla drāma “Garās dienas ceļš uz nakti”. Kā jaunums – šogad tiks uzsākti lugu lasījumi. Režisors, teātra mākslinieciskais vadītājs Jānis Kaijaks: “Mēs gribam piedāvāt konkursa kārtībā sešu ļoti dažādu autoru lugas. Tās neiestudēsim izrādes formātā, aktieri lasīs pa lomām.”

Jubilejas mēnesī – novembrī – būs iespēja skatīties filmu par Ogres teātri. To veidot aizsāka pirms pieciem gadiem, kad Ogres teātris svinēja savu 90. gadu. Kaijaks: “Tas būs tādā atraktīvā, mazliet humoristiskā veidā. Par to, kā teātris dzīvo savā pilsētā un kā šie tēli, kuri ir izrādēs, turpina vēl eksistēt tajā pilsētas vidē.”

Ogres teātris jau divus gadus darbojas kā profesionālais teātris. Lai arī aktieriem darbība teātrī, kā paši saka, ir hobijs, teātra vadītāja Ieva Rodiņa ReTV norāda – biļetes uz katru izrādi tiek izpārdotas ļoti ātri. Tagad galvenais ir uzņemt jaunus aktierus un apmācīt tos. “Mūsu teātris ir īpašs ar to, ka esam pedagoģisks teātris, ka aktieri iestudēšanas procesā mācās. Un patiesībā Ogres teātris kā tāds ir vienīgais Latvijā.”

Juris Jurāns ir viens no jaunajiem aktieriem. Viņš Ogres teātrī uzsācis darboties tikai pagājušogad. Aktieris ir rīdzinieks, taču, kā viņš pats norāda, Ogres teātris viņu uzrunājis visvairāk. “Ogres teātrī krietni nopietnāk pieiet teātra pasaulei, nevis parastā amatieru līmenī. Vēlējos arī tā profesionālāk iznest pats sevi uz skatuves, būt vairāk vienkārši uz skatuves.” 

Kaijaks saka: “Es domāju, ka tas ir viens no mūsu veiksmes stāstiem – mums ir pievienojušies ļoti daudz apdāvinātu jauniešu. Ar lielu atbildības sajūtu un apņemšanos kaut ko teātra mākslā izdarīt un sasniegt.”

Ogres teātris jubileju svinēs 25. novembrī. 


#SIF_MAF2023