Preiļu novadā četrās minūtēs sabojā 20 mājas

Pēc pagājušās ceturtdienas īsās vētras Preiļu novadā, kas ilga vien trīs līdz četas minūtes, taču nodarīja postījumus 20 mājām, līdz šim rītam pašvaldībā bija saņemti 11 pieteikumi par radītajiem bojājumiem. Pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis sarunā ar ReTV gan norādīja, ka līdz dienas beigām iespējams to skaits varētu būt arī ap visiem 20. 

Ziņās jau stāstījām, ka pēkšņā vētrā Jaunciemā vētra sapostīja Līvanu tipa mājas, kurām ir vecie šīferu jumti, tām bojājumi ir daļēji, bet Jaunaglonas apkārtnē vairākām mājām jumts nopostīts pilnībā. Pēc piektdienas postījumu apsekošanas un vienošanās par vienreizēju 500 eiro pabalstu, kas tiek izmaksāts postījumus neizvērtējot, bet redzot, ka tie ir, vēl arī aizvadītajās brīvdienās pašvaldības darbinieki devušies palīgā un vēl tiks spriests arī par tālāko rīcību.

Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis: “Informējām par iespēju iesniegt iesniegumus pašvaldībā, maksimāli daudz izmantojot visas šīs fotofiksācijas, lai attiecīgi, sarīkojot šo ārkārtas infrastruktūras attīstības komitejas sēdi, varētu lemt tālāk par tālākajam darbībām no pašvaldības puses un mēģināt veikt šos aprēķinus par postījumu pilnīgu vai daļēju kompensāciju. Sestdien, svētdien tika norīkots arī kapitālsabiedrības “Preiļu saimnieks” remontstrādnieki, kas palīdzēja tiem cilvēkiem, kuri paši nespēja tikt galā, sakopt šos īpašumus. Strādāja auto pacēlājs, tika veikti zināma apjoma darbi, vakar personīgi vēl apsekoju Aglonu. Situācija ir daudz maz normāla.”

Pašvaldība palīdzēs arī ar azbesta, cementa, lokšņu, lausku un citu materiālu savākšanu un utilizēšanu. Aigars Zīmelis piebilst, nepateicīgākā situācijā ir tie, kuriem šie īpašumi ir apdrošināti, jo saskarās ar to, ka neviens no apdrošinātājiem nesola apmeklēt šos objektus ātrāk par aptuveni divām nedēļām. Līdz ar to ir vajadzīgi pagaidu segumi, lai mājas pasargātu no lietus.Foto: Preiļu novada pašvaldība